IMT posle preokreta srušio Vršac

Lider Prve lige Srbije dočekao je na prelepom stadionu Bežanije novajliju iz Vršca, koji se posle dobrog starta prvenstva nalazi u maloj rezultatskoj krizi. Međutim gosti prvi prete i to već u 5. minutu. Udarac iz ugla je izveo Vujić, najviši na drugoj stativi je bio internacionalac iz Ukrajine Pavlov, glavom je sa 7 metara ciljao ugao, ali se odbranom istakao golman domaćih Kojić. To što nije pošlo za rukom njegovom prethodniku jeste Mršulji u 11. minutu posle još jednog kornera koji je izveo Vujić, udarcem glavom sa penala doveo je Vršac u vođstvo.

Pavlov je u 18. minutu postigao još jedan pogodak za goste, ali je isti poništen zbog navodnog prekršaja nad protivničkim golmanom. Sudija je ipak bio najbliži mestu događaja, treba mu verovati. Prva ozbiljna akcija iz koje su domaći mogli da ugroze goste zbila se u 24. minutu, Radočaj je loše šutirao sa 13-14 metara posle lepog dodavanja Lukovića. U 28. minutu nespretno je u svom šesnaestercu odigrao rukom Mršulja, sudija je bez dvoumljenja pokazao na belu tačku u korist IMT-a. Lopti je prišao Luković šutirao u levi donji ugao, Marković je kratko odbio loptu na koju je natrčao Vidić i zakucao u mrežu za zasluženo izjednačenje.

Korneri su se pokazali kobnim po "traktoriste", naime Vujić je još jednom iz ugla pronašao Pavlova, a ovaj volej udarcem poslao projektil pod prečku sa nekih 12 metara. Vršac je ponovo došao do prednosti u 34. minutu. Pokušavaju domaći da se ponovo vrate u utakmicu, ali im to ne uspeva do kraja poluvremena. Najbolju šansu je propustio strelac jedinog gola Vidić u 42. minutu kada posle idealnog centaršuta Radočaja sa svega 3-4 metra loptu glavom šalje visoko iznad prečke.

Strateg domaćih je na poluvremenu izvršio 3 izmene sa željom da razmrda ekipu. Tek u 61. minutu IMT je stvorio priliku da izjednači kad je Kijevčanin petom izigrao odbranu Vršca i izbacio samog Glišića, ali njegov šut sa 8 metara na volšeban način zaustavlja Marković. Dva minuta kasnije sa istog mesta Radočaj pogađa samo spoljni deo mreže gola gostiju, rezultat ostaje nepromenjen. Na drugoj strani u 66. minutu se odbranom istakao Kojić, nakon slobodnjaka Vujića sa 22 metra, kao i u 75. minutu nakon šuta Greka sa malo manje udaljenosti.

Upinjali su se domaći iz petnih žila ne bi li makar došli do boda, a to im uspeva u 85. minutu kada je Glišić sa par metara udaljenosti loptu prosto ćušnuo u gol.

Do potpunog rezultatskog preokreta IMT stiže u nadoknadi. Prvo Blagojević u 2, a potom i Radočaj u 4. minutu donose kompletan preokret i velika 3 boda kojim se IMT dodatno učvrstio na prvom mestu sa 32 osvojena boda. Sledećeg vikenda na programu je 14. kolo, IMT je još jednom domaćin ovog puta ekipi pančevačkog Železničara, dok Vršac dočekuje Radnički sa Novog Beograda.

IMT - VRŠAC 4:2 (1:2)

STADION: FK Bežanija. GLEDALACA: 300. GL.SUDIJA: Matić Miroslav. POM.SUDIJE: Đurić Željko i Čotrić Nikola. STRELCI: Vidić 30, Glišić 85, Blagojević 90+2. i Radočaj 90+4.min (IMT), Mršulja 11. i Pavlov 34.min (Vršac). ŽUTI KARTONI: Stefanović i Tasić (IMT), Parađina, Pajević, Kadijević i Ilić (Vršac).

IMT: Kojić, Glišić, Stefanović (Blažić), Vidić, Luković (Blagojević), Stamenić (Kodžić), Ćirković (Džinović), Ćosić, Lukić (Tasić), Radočaj, Kijevčanin.

VRŠAC: Marković, Petrić, Ilić, Pavlov (Dijuf), V.Blagojević (Lazevski), Parađina, Vujić (Kilibarda), Pajević, Glavinić (Grek), Kadijević, Mršulja.

IMT 4 : 2 OFK Vršac
Železničar 4 : 1 Rad
Zlatibor 2 : 3 Loznica
RFK Novi Sad 1921 0 : 0 Mačva
Trayal 0 : 0 Radnički (SM)
Jedinstvo (Ub) 3 : 1 Metalac