Pukla "petarda" u Čelarevu!

ČSK Pivara je konačno zabeležila jednu ubedljivu pobedu. Pao je Kordun iz Kljajićeva. Pet golova iza leđa golmana Miščevića, napadački tandem ČSK-a bio je nezaustavljiv. Ređale su se šanse pred golom gostiju. Tokom celog meča domaćin je pritiskao, dominirao, imao inicijativu, dok gosti apsolutno ništa nisu prikazali. U oba dela meča domaćin je spakovao domaćina u džep. Toliko je nemoćna bila ekipa Korduna koja je došla sa 12 igrača, a pritom im se jedan povredio u toku prvog poluvremena i nijedna ideja im nije prolazila. Prvu šansu od milion na meču imao je ČSK, preko Marka ileša koji je pogodio stativu ali se par minuta kasnije iskupio prvim golom, a to je bilo u 14. minutu. ČSK sve više ulazi u šanse, a Vukašin Perunović utrčava u prostor i šalje loptu u gol u 19. minutu. Odmah u sledećem napadu još jedan pogodak, pored štopera Korduna Marko Ileš plasira loptu u gol. ČSK je ređao šanse, a tempo igre je opao, a do kraja poluvremena samo polušanse, jer su se i gosti zatvorili u svojih 16 metara.

U drugom delu ponovni egzekutor biva centarfor ČSK-a Marko Ileš i het-trikom kompletira svoj nastup i trener Vlado Karakaš ga posle nepunih deset minuta šalje na zasluženi odmor. ČSK nije posustao ni tad, svirano je pet ili šest ofsajda koji su opravdano dosuđeni, a dva gola je postignuto iz ofsajda. U jednoj šansi polovinom drugog poluvremena Nebojša Zagorčić levo krilo ČSK-a izlazi sam 1 na 1 sa golmanom, ali Miščević se istakao, još jednom posle toga Miščević brani šut Dušana Nemeta. Mogli su da se proslave i Zagorčić i Nemet golovima, a u 73. minutu pada jo jedan pogodak za konačnih 5:0, a realizator je Nebojša Zagorčić koji je lagano plasirao loptu pored golmana Miščevića samo nekoliko minuta posle situacije 1 na 1. Ni posle visokog vođstva ČSK nije posustajao, ali nisu zabeležene neke veće šanse do kraja, a sudija je na isteku 90. minuta svirao kraj za prvu ubedljivu pobedu domaćeg sastava.

Trener ČSK-a Vlado Karakaš, ističe da je igra njegove ekipe konačno krunisana i da će im ovaj ubedljiv trijumf poslužiti za dalje izazove:

"Prikazali smo jednu odličnu igru i bili bolji kroz ceo tok meča. Konačno je realizacija većeg broja igrača bila na boljem nivou nego do sada. Ono što me više raduje jeste način igre da ono što radimo na treninzima počinjemo da sve više prikazujemo na utakmici."

Desni bek naše ekipe Dušan Sikirić, izjavio je da je ekipa uradila sve što se očekivalo i što je dogovoreno u svlačionici i da je to doprinelo trijumfu:

"Utakmica je protekla onako kako smo se nadali, postigli smo gol na vreme i odmah je moglo lakše da se diše. Ovakva ubedljiva pobeda nam je trebala za podizanje samopouzdanja pošto je ispred nas ni malo naivan raspored u kojem ćemo dati sve od sebe da nastavimo pobednički niz."

ČSK Pivara se sa 19 osvojenih bodova, nalazi na 4. mestu sa skorom od šest pobeda, jednog remija i dva poraza, Kordun se sa 6 osvojenih bodova, nalazi na poslednjem 16. mestu sa skorom od dve pobede i sedam poraz. U sledećem kolu ČSK gostuje u ekipi ŽAK u Somboru, dok ekipa Korduna dočekuje lidera na tabeli Hajduk iz Stapara.

ČSK PIVARA - KORDUN (KLJAJIĆEVO) 5:0 (3:0)

Stadion FK "ČSK Pivara", Čelarevo. Gledalaca: 50. Sudija: Manić (Karavukovo). Strelci: Marko Ileš u 14, 20. i 55. minutu, Vukašin Perunović u 19. minutu i Nebojša Zagorčić u 73. minutu. Igrač utakmice: Marko Ileš (8,5).

ČSK PIVARA: Tankosić 6,5 (Ćulibrk od 46' - 6,5), Sikirić 7, Panić 7, Pravilović 7 (Gajdobranski od 46' - 7), M. Ileš 8,5 (Nikola Zagorčić od 59' - 7), Cicmil 7 (Lakić od 46' - 7), Perunović 8 (D. Ileš od 46' - 7), Siljanovski 7, Šoven 7, Nebojša Zagorčić 7,5, Nemet 7,5.

KORDUN: Miščević 6,5, Pavlović 5, Prodanović 5, Nenadić 5, Samopjan 5, Dmitrović 5, Anitić , Vila 5, Ilić 5, Stojanović 5, Popović (Majstorović od 35' - 5).