Zemun posle preokreta stigao do tri boda

Studentski grad posle poraza u sredu, kada ih je u zaostaloj utakmici pobedio Torlak, dočekuje pretendenta na viši rang iz gornje varoši u za njih nezgodnom trenutku. Nisu se doduše ni Zemunci proslavili u prethodnom kolu izgubivši kod kuće od surčinskog Jedinstva.
Posle početnog ispitivanja snaga Zemun se prvi otvorio, a u 14. minutu je lako mogao doći i do vođstva. Lazović je uzeo loptu na centru i stuštio se preko krila sve do korner zastavice, onda uputio sjajan centaršut u srce kaznenog prostora odakle je Milošević šutirao glavom, stativa je spasila domaći tim. U jeku napada gosti primaju gol iz polu kontre u 26. minutu. Dacić je sa poprečne linije zavrnuo loptu na 10 metara gde se našao usamljeni Šljukić i neometan je smestio u mrežu Zemuna.

Do zasluženog izjednačenja Zemunci stižu u 33. minutu. Posle idealnog centaršuta Ivana Stojanovića, Milošević je ovaj put bio prisebniji i glavom loptu smestio u levi donji ugao nemoćnog Terzića. Zemun nastavlja sa atacima, a u 40. minutu je viđen lep prizeman šut Dakića, lopta je otišla kraj same stative gola domaćih. Poslednju priliku za goste u prvom poluvremenu nije iskoristio Lazović u 45. minutu, šutirao je glavom sa 7-8 metara pravo u naručje Terzića.

Entuzijazam ekipa kao da je ostao u svlačionici, ritam u nastavku je slabijeg inteziteta. Gosti više žele 3 boda, ali "studenti" taktički zatvorenom igrom ne dozvoljavaju gostima da ozbiljnije ugroze njihov gol. Prvi udarac u okvir gola uputio je u 70. minutu Lazović, golman domaćih je uspešno intervenisao. Pokušao je i Simić u 72. minutu glavom sa 13 metara, ali ponovo je to bio lak plen za raspoloženog Terzića.

Da se upornost ipak isplati pokazali su Zemunci postigavši toliko željeni pogodak u 76. minutu. Lazović je kao na tacni ostavio loptu Simiću pa ovom nije bilo teško da sa nekih 12 metara savlada golmana domaćih. Mogli su domaći posle samo 3 minuta da uzvrate, Mrđenović je sa 7-8 metara pogodio spoljni deo mreže rivala iz gornje varoši. Poslednju priliku na meču je imao Simić u 87. minutu kada je propustio da uveća prednost, njegov šut sa 10 metara iskosa Terzić je odbranio nogom.

Na kraju, Zemun je došao do vredna 3 boda u borbi za prvo mesto protiv izuzetno neugodnog Studentskog grada. Narednog vikenda na programu je 11. kolo kada će Studenti u goste do obližnjeg Surčina, dok Zemun dočekuje komšije sa suprotne obale Dunava, BSK iz Borče.

STUDENTSKI GRAD - ZEMUN 1:2 (1:1)

STADION: FK Bežanija. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Okanović Jovan. POM.SUDIJE: Ljubojević Bogdan i Stojanac Aleksandra. STRELCI: Šljukić 26.min (St.grad), Milošević 33. i Simić 76.min (Zemun). ŽUTI KARTONI: Gavrilović, Kuzmanović, Mrđenović, Janković i Šljukić (St.grad), I.Stojanović, Đalović i L.Ristovski (Zemun).
STUDENTSKI GRAD: Terzić, Šošević, Lazarević, Lukić, Milanović, Šljukić, Kuzmanović (Janković), Dacić, Jovanović (Gavrilović), Stefanović (Mrđenović), Stokić.
ZEMUN: V.Mitrović, Vukić (P.Stojanović), I.Stojanović, Pantazis (L.Ristovski), Đalović, Milošević, Kiso, Lazović, J.Mitrović, Dakić (N.Ristovski), Mikan (Simić).

Budućnost 2 : 0 Jedinstvo
Studentski grad 1 : 2 Zemun
BSK Borča 2 : 2 Radnički (O)
OFK Beograd 1 : 1 Torlak
BASK TEK 3 : 1 Brodarac
Sinđelić 1 : 1 Prva iskra