18.10.2022 Stevan Davidović

Tisa torpedovala Hajduk iz Kule

Detalj sa meča - foto: Stevan Davidović

U četvrtom kolu Vojvođanske futsal lige novobečejska Tisa zabeležila je ubedljivu pobedu 10:4, protiv Hajduka iz Kule. U novobečejskoj sportskoj hali gledaoci su uživali u duelu oba rivala, posebno u prvom poluvremenu, koje je završeno minimalnim vođstvom domaćih.

Kada je Žarko Kobiljski u 12 minutu otvorio seriju golova, a potom se u listu strelaca upisali Nebojša Đukić i ponovo Kobiljski, izgledalo je da će posle 3:0, domaći lako doći do bodova. Međutim gosti iz Kule su za samo dva minuta stigli do izjednačenja. Najpre je Veselin Radović postigao dva gola, da bi Milan Bogićević iz kaznenog udarca, izmamio aplauze objektivnih domaćih navijača, kada je lob udarcem savladao Zorana Ćurčića za 3:3.   U završnici prvog dela Kobiljski se još jednom upisao u listu strelaca, tako da su na odmor domaći otišli golom prednosti.

U drugom poluvremenu izabranici trenera Mite Kobiljskog su pružili sjajnu partiju, usledila je prava rapsodija domaćih napadača, koji su prosto torpedovali goste iz Kule za konačnih 10:4. Mada kompletni sastav domaćih zaslužuje pohvale, treba istaći Miodraga Pelengićakoji se pet puta upisao u listu strelca, od toga dva puta iz kaznenog udarca. U petom kolu Tisa igra u Vršcu sa Fortunom, dok Hajduk dočekuje Indians 2013 iz Indjije.

Tisa-Hajduk 10:4

Sportska hala Jedinstvo, gledalaca 150. Sudije: Grmuša (Petrovaradin), Matić (Šid), Radić (Novi Sad). Strelci: Pelengić u 14,23,36,37,38, Ž. Kobiljski 12,16, Ikrašev 30, Đukić 13, Mesaroš 40. za Tisu, Radović 14,15, Bigićević 15,34. minut za Hajduk.

TISA: RADOSAVLJEV, IKRAŠEV, Ž. KOBILJSKI, ĐUKIĆ, MESAROŠ, Ćurčić, Kevrešanov, Pelengić, Džin, Hajdu, Letić

HAJDUK: BIJEKIĆ, RADOVIĆ, BOGIĆEVIĆ, MARKOVIĆ, SLIJEPĆEVIĆ, Novakov, Jašović, Isakov, Vlaisavljević, Olujić

Tekst i foto: Stevan Davidović

Indians 2013 4 : 3 Full Feel
Leteći Holandjanin 6 : 2 Forum