Metalac vezao četvrti poraz, Radnički ga savladao kraj studenjaka

Gosti iz Gornjeg Milanovca posle tri poraza u nizu stigli su na stadion kraj studenjaka gde ih čeka polaganje ispita pred "majstorima". Obe ekipe ulaze oprezno, bez hrabrosti da odlučnije krenu u napade, ritam utakmice je slabog inteziteta.

Prvu iole ozbiljniju priliku za pogodak imaju domaći igrači u 24. minutu. Ćurčić je ubacio loptu na peterac do Brankovića, ali je golman gostiju Mirković požrtvovanim padom u noge otklonio opasnost po svoj tim. Potom je i Kojić sa 18 metara u 29. minutu šutirao snažno pod prečku, odakle je lepom intervencijom izvadio Mirković.

Gosti prvi udarac u okvir gola imaju u 38. minutu, snažno je šutirao Maksimovića sa 18 metara, Lazarević je sigurno intervenisao. Sem tog, gosti su imali još nekoliko šuteva sa oko 20 metara, ali Žakula, Đurić i gore pomenuti Maksimović nisu bili precizni.

Drugo poluvreme je počelo neuralgičnim detaljem. Blag kontakt Abaha u svom šesnaestercu sa Nuredinijem glavni sudija je okvalifikovao kao prekršaj. Siguran izvođač kaznenog udarca bio je Đokić i tako u 50. minutu doveo Radnički u vođstvo.

Nakon toga se igra nervozno sa puno pogrešnih pasova na obe strane, a u par situacija sudija je morao da smiruje strasti kartonima. Domaći zadovoljni rezultatom često vrše opstrukciju igre izležavanjem na terenu, tako da je malo toga viđeno od fudbala.

Stopostotnu šansu da postigne drugi pogodak za Novobeograđane imao je Veličković u 90. minutu, izašao je sam pred golmana, ali je šutirao pokraj gola. Stoisavljević u 5. minutu nadoknade vremena takvu šansu nije propustio, stavio je tačku na ovaj nezanimljiv susret za konačnih 2:0.

Pobeda je pripala snalažljivijem domaćinu, dok su Gornjomilanovčani vezali četvrti poraz. Radnički naredno 17. kolo gostuje imenjaku u Sremskoj Mitrovici, a Metalac dočekuje momke iz sremske ravnice, ekipu Inđije.

RADNIČKI (NB) - METALAC 2:0 (0:0)

STADION: FK Radnički. GLEDALACA: 300. GL.SUDIJA: Janjuš Predrag. POM.SUDIJE: Radovanović Uroš i Jovanović-Džajić Nemanja. STRELAC: Đokić 50. (k.u.) i Stoisavljević 90+5.min (Radnički NB). ŽUTI KARTONI: Kojić, Veličković i Brežančić (Radnički NB), Abah i Maksimović (Metalac).

RADNIČKI (NB): Lazarević, Stanković (Smiljanić), Ahmetović (Mijailović), Nuredini (Veličković), Branković (Obradović), Đokić, Brežančić, Kojić, Ćurčić, Melentijević, Đorđević (Stoisavljević).

METALAC: Mirković, Nikolić (Tamba), Bačkulja, Đurić, Abah, Maksimović, Zdravković, Milošev (O.Luković), Milićević, Žakula (Ratković), Milovanović (Lukić).

OFK Vršac 0 : 0 Inđija Toyo Tires
Radnički (NB) 2 : 0 Metalac
GFK Sloboda 0 : 0 Radnički (SM)
RFK Grafičar 2 : 1 Mačva
Jedinstvo (Ub) 0 : 0 Loznica
Trayal 2 : 1 Rad