Zvezdini omladinci lagano trijumfovali protiv Kragujevčana

Posle nesrećne eliminacije na penale u Ligi šampiona za mlade od AZ Alkmara, crveno-beli su se vratili obavezama u domaćem prvenstvu. Visokoplasirani gosti iz Kragujevca su pravi ispit za pomalo umornu ekipu domaćih, koja teži da i ove godine osvoji titulu.

Poveli su crveno-beli u 16. minutu, na centaršut Nedeljkovića izvio se Stojsavljević i sa 6 metara matirao nemoćnog Mladenovića. U daljem toku meča šanse su propustili Miličić za Radnički u 20. i Ivić u 30. minutu za Zvezdu. To je ujedno sve od značajnih detalja iz ne baš gledljivog prvog poluvremena.

Ambiciozno Beograđani kreću u nastavku, Radujko u 51. minutu propušta veliku šansu da duplira prednost, ali je zato Pirgić 2 minuta kasnije neumoljiv. Domaći potom rutinski meč privode kraju, igraju smireno od noge do noge, dok su gosti nemoćni za bilo kakav preokret.

Krajnji rezultat 2:0 je ekvivalent dešavanjima na terenu. U sledećem 14. kolu Zvezda gostuje u SC Vujadin Boškov u Veterniku ekipi Vojvodine, a Radnički u Šumaricama dočekuje lučansku Mladost.

CRVENA ZVEZDA - RADNIČKI 1923 2:0 (1:0)

STADION: Rajko Mitić-jug veštačka trava. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Karanović Marko. POM.SUDIJE: Galić Branko i Bratić Nemanja. STRELCI: Stojsavljević 16. i Pirgić 53.min (C.Zvezda). ŽUTI KARTONI: Nedeljković, Radujko i Majstorović (C.Zvezda), Marisavljević i Bukumira (Radnički Kg).

CRVENA ZVEZDA: Marinković, Nedeljković (Brajić), Matić, Majstorović (Marić), Vukičević, Lečić (Fejsal), Miladinović (Radonjić), Bošković, Ivić (Radujko), Pirgić, Stojsavljević.

RADNIČKI (KG): Mladenović, Tomović, Radonjić (Marisavljević), Petrović, Jovanović (Jevtović), Bukumira, Pantović (Miletić), D.Ristić (Polovina), Ugrenović, Miličić, A.Ristić (Ognjanović).

Vojvodina 1 : 0 RFK Grafičar
Crvena zvezda 2 : 0 Radnički 1923
Mladost (L) 1 : 2 Radnički (NB)
OFK Vršac 0 : 3 Rad
Napredak 3 : 2 TSC
Novi Pazar 1 : 4 Partizan