Fenjer opekao Vrščane

Detalj sa meča - foto: prvaliga.rs

OFK Vršac je poražen od bivšeg superligaša Zlatibora, u 17. kolu Mocartbet Prve lige Srbije, iako je bio bolji rival na terenu u svim statističkim parametrima.

Nije lako objasniti poraz Vrščana na stadionu Švajcarija u gradu Zlatiboru na planini Zlatibor. U prvom poluvremenu odnos u posedu lopte bio je 73: 27 odsto u korist ekipe OFK Vršca, domaći fudbaleri su u retkim prilikama prelazili na polovinu terena OFK Vršca, ali su uspeli da povedu u 35. minutu. Nauka bi možda dokazala da je u pitanju metafizički paradoks, ali postavlja se pitanje kako da čitaocima to uverljivo opiše izveštač koji je posmatrao događaj?

Sve je krenulo loše za Vrščane od 3. minuta. Kapiten Aleksandar Lazevski sudario se sa golmanom Zlatibora, Maslarevićem u jednoj ofanzivnoj akciji, ali ni posle ukazivanja pomoći koja je trajala skoro 4 minuta nije mogao da nastavi meč. U 10. minutu zamenio ga je Vladan Blagojević. Minut kasnije Braunović je posle dobrog prodora i dodavanja Parađine imao priliku, ali je šutirao pored gola.

U 16. minutu odličnu akciju OFK Vršca inicirao je Parađina, Babović je upotrebljivim pasom uposlio Braunovića, ali je udarac završio preko prečke.

U 17. minutu prva prilika za Zlatibor. Posle kornera šansu je imao Danijel Petković, njegov udarac završio je preko gola.

U 24. minutu stopostotna prilika za OFK Vršac. Posle prekršaja nad Blagojevićem, dosuđen je slobodan udarac sa desne strane, Vujić je idealno centrirao, Diuf uputio udarac glavom, ali su defanzivci Zlatibora sa gol linije izbili loptu u polje.

Šest minuta kasnije, slična situacija. Vujić je centrirao, Diuf je na drugoj stativi bio u dobroj poziciji, ali je njegov udarac glavom od zemlje otišao pored gola.

Kada se očekivalo da Vrščani materijalizuju apsolutnu dominaciju na terenu, usledio je kontranapad Zlatibora, centaršut Bogdanovića, vezista Vrščana Ognjen Ilić u nameri da otkloni opasnost od svog gola nespretno je zahvatio loptu i ona je završila u mreži Markovićevog gola, 1:0 za Zlatibor.

U 42. minutu izjednačenje. Korner je sa leve strane izveo Vujić. Diuf je na drugoj stativi odigrao glavom povratnu loptu, najprisebniji je bio Ari Mršulja i lopta se našla u mreži Zlatibora, 1:1.

Drugo poluvreme bilo je neuporedivo manje zanimljivo iz prostog razloga jer je energija igrača OFK Vršca potpuno nestala. Inicijativu na terenu preuzeo je slabašan tim Zlatibora, ređali su se udarci sa distance Selimana u 65. minutu, Jakovljevića u 69, da bi konačno prvi strelac domaćeg tima, Nikola Dišić, pogodio gol OFK Vršca u 76. minutu, 2:1.

Vrščani su se od šoka oporavili tek u samom finišu kada su ponovo počeli da stvaraju prilike pred golom Maslarevića, ali prosto je neverovatno šta u gol nisu uspeli da pretvore Braunović u 87. i Mršulja u 88. minutu.

ZLATIBOR – OFK VRŠAC 2:1 (1:1)

Stadion Švajcarija u Zlatiboru, sudija: Danilo Jerinić (Beograd), strelci: Ilić (autogol) u 35, i Dišić u 76. minutu za Zlatibor, Mršulja u 42. minutu za OFK Vršac, žuti kartoni: Dišić, Vještica, Žunić, Rmuš, Maslarević (Zlatibor), Ilić, Kadijević, Diuf, Braunović (OFK Vršac).

ZLATIBOR: Maslarević, Rastoka (od 46. Račić), Dišić, Žunić, Miloradović, Petković (od 46. Čumić), Novaković, Rmuš, Vještica, Bogdanović (od 46. Jakovljević), Seliman.

OFK VRŠAC: Marković, Petrić, Ilić, Braunović, Parađina (od 60. Stojković), Lazevski (od 10. V. Blagojević), Babović (od 60. Kilibarda), Vujić, Kadijević (od 81. Mažić), Diuf (od 81. Milivojević), Mršulja.