20.11.2022 Stevan Davidović

Peta uzastopna pobeda Novobečejaca

U 9. kolu Prve lige Vojvodine za rukometaše ekipa novobečejskog Jedinstva zabeležila je petu uzastopnu pobedu, ovog puta protiv Mladosti TSK iz Bačkog Jarka 32:26 i tako uhvatili priključak uz vodeći tandem Potisje Pleteks iz Ade i Lavovi BP iz Bačke Palanke. Izabranici trenera Mihajla Petkovića su odlično otvorili utakmicu, imali vođstvo sve do 15. minuta kada su gosti izjednačili (7:7), međutim bio je to samo dodatni znak domaćim rukometašima da pojačaju ritam, što je urodilo plodom, pošto su u 24.  minutu imali lepu prednost (14:8). Gosti iz Bačkog Jarka su u završnici uspeli da smanje prednost Novobečejaca, koji su ipak na odmor otišlo sa dva gola prednosti (16:14).

Početak drugog poluvremena bio je u znaku gostujuće ekipe, koja je u 33. minutu izjednačila (16:16), ali je to bilo sve što je ekipa iz Bačkog Jarka mogla da učini u ovom susretu, jer su potom domaći rukometaši golove postizali u serijama, do konačnih 32:26.

Za igrača utakmice proglašen je Vladimir Antonović, igrač Jedinstva. Zanimljivo je na kraju istaći da novobečejski rukometaši, od kada je ekipu preuzeo trener Mihajlo Petković,znaju samo za pobede, a da li će tako nastaviti znaće se posle narednog susreta sa ekipom Lavovi BP u Bačkoj Palanci, što je i derbi 10. kola Prve vojvođanske lige.Ekipa Mladosti TSK u 10. kolu igra sa Slavijom u Novom Sadu.

Jedinstvo – Mladost TSK 32:26 (16:14)

Sportska hala Jedinstvo, gledalaca 250. Sudije: Aleksandar Vukčević i Milan Sliva, obojica iz Crvenke. Sedmerci : Jedinstvo 3 (3), Mladost TSK 4 (3). Iskqučenja Jedinstvo 14, Mladost TSK 6 minuta.

JEDINSTVO: M. Gligić, Blaskanj 1, Vujackov 3, Crnjin 7, Skuban 2, U. Gligić,Musić, S. Ristić 7 (3), Macura 1, Krivokapić 1, Milićević, Labus, Spasojev 3, Antonović 6, Radin, Živkov

MLADOST TSK:Ljubosavljević, Rosić 3, Gaković 5 (3), Radić 8, Bjeljac, Petrović, Pavlov 4, Zec 1, Toroman, Mačkić 1, Berić, Pekez, Raković 2, Kosanović 2

Piše: Stevan Davidović

Radnički 1958 30 : 38 Slavija
Potisje Pleteks 22 : 21 Jabuka
Nova Pazova 1957 23 : 24 Vojvoda Stepa
Hercegovina 29 : 33 Banatski Karlovac
Metalac 27 : 34 Lavovi BP