"Orlovi" u Surčinu uzeli bod za miran zimski san

Utakmicom između Jedinstva i Sinđelića zatvorena je polusezona u trećem rangu takmičenja. Obe ekipe se nalaze u sredini tabele, bodovi im nisu neophodni, shodno tome ni angažovanost igrača nije bila na zavidnom nivou.

Preduzimljiviji je Sinđelić, lopta je puno više u njihovom posedu, ali bez učinka. Prvi šut u okvir gola uputili su domaći, tačnije Luka Gavrilović u 21. minutu sa 18 metara, lopta je završila u naručju Novakovića. Stopostotnu priliku za pogodak Surčinci propuštaju da realizuju u 37. minutu. Posle slaloma Milunovića kroz odbranu gostiju, Vasić sa 5 metara ne koristi idealnu asistenciju poslavši loptu kraj gola. Na samom kraju prvog poluvremena Žmirić ne koristi poklon kada se Radić poigravao sa loptom na svega 12 metara ispred svog gola, traljavo je šutirao pa je ona bila lak plen za gostujućeg golmana.

Jedinstvo ofanzivnije ulazi u drugi period, ali sva njihova nastojanja da priđu golu gostiju su osujećena nadomak šesnaesterca. Najveće uzbuđenje se zbilo u 74. minutu kada goste u dva navrata spašava okvir gola. Prvo najbolji igrač Surčinaca Žmirić sa 17-18 metara pogađa prečku, lopta se odbija do Marka Gavrilovića, čiji šut golman gostiju Novaković uz pomoć prečke izbija u korner.

Ovo malo šansi što su stvorili domaći igrači nisu uspeli da pretvore u gol, osvojenim bodom više mogu biti zadovoljni gosti sa Vračara. Tako je u Surčinu spuštena zavesa na polusezonu Srpske lige Beograd, sledi troipomesečna pauza, a nastavak je predviđen za 11-12 mart.

JEDINSTVO - SINĐELIĆ 0:0

STADION: FK Jedinstvo. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Gospavić Ivan. POM.SUDIJE: Obrenić Nenad i Radisavljević Ilija. ŽUTI KARTONI: Maksimović (Jedinstvo), Milicanović, Lakić i Mikić (Sinđelić).

JEDINSTVO: Novaković, Mićić, Savinović, L.Gavrilović, Maksimović, Obradović, M.Gavrilović, Milunović, Vasić, Žmirić, Petrović (Alili).

SINĐELIĆ: Novaković, Stošić, Milisavljević, Savić, Milicanović, Radić, Kolarević (Grijaković), Mikić, Lakić (Ratković), Spasić (Radošević), Čokić (Civrić).

Prva iskra 1 : 2 Budućnost
Brodarac 2 : 2 Ušće Novi Beograd
Torlak 0 : 2 Teleoptik
Radnički (O) 0 : 1 Zvezdara
Zemun 3 : 0 Borac
Jedinstvo 0 : 0 Sinđelić