Mladi "traktoristi" savladali vršnjake iz Bačke Topole

Današnji takmaci se nalaze odmah iznad zone ispadanja, pa bi im pobeda u završnom kolu prvog dela prvenstva vredela mnogo više od nominalna 3 boda. Mladi "traktoristi" su pokušali tempom da slome protivnike iz Bačke, ali su im gosti adekvatno odgovorili.

Borba se vodi uglavnom na sredini terena, prvu pravu priliku za pogodak domaći realizuju preko Vukića u 31. minutu. Kazaljka nije okrenula ni pun krug, a IMT duplira prednost. Zličić nespretno reaguje na centaršut Amanovića i loptu šalje u sopstvenu mrežu. Zahvaljujući ovom blic-krigu domaći na odmor odlaze sa lepom prednošću.

Gosti u nastavku pokazuju veću želju za postizanjem pogotka, ali svi njihovi napadi su se završavali nadomak kaznenog prostora odbijajući se o čvrst bedem odbrane domaćih. Upornost im se ipak isplatila u 74. minutu kada smanjuju zaostatak pogotkom Lukića udarcem glavom sa 4-5 metara.

U 78. minutu Čarls izlazi sam pred golmana gostiju, ali je nedovoljno skoncentrisan i loptu šalje pored stative, prepustivši priliku da već tada osigura pobedu domaćem timu. Isti igrač je totalno dezorijentisan u periodu između 80. i 82. minuta i u dva navrata sa par metara udaljenosti loptu šalje pored gola.

IMT na kraju uz dosta muke osvaja tri boda, sledećeg vikenda dočekuje Rad, dok TSC još jednom gostuje na Novom Beogradu, ovaj put ekipi Brodarca.

IMT - TSC 2:1 (2:0)

STADION: FK Bežanija. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Stamenković Ivan. POM.SUDIJE: Hrutka Marko i Đorđević Ratko. STRELCI: Vukić 31. i Zličić 32.min (a.g.) (IMT), Lukić 74.min (TSC).

IMT: M.Vojvodić, Ivović (Stevanović), Darlinton, Čolić (Ognjenović), Tešanović, Beković, Amanović (Princ), Vasić, Čarls, Vukić, Luković (Kenedi) (Ljumović).

TSC: V.Vojvodić (Ladanji), Zličić (Kosovac), Viola, Svilar (Banjac), Bošnjak, Pavlović, Holo Nađ (Mijailović), Fuseini, Lukić, Skrobonja, Anđelković (Terzić).

Crvena zvezda 2 : 2 RFK Grafičar
Mladost (L) 3 : 1 Vojvodina
OFK Vršac 1 : 3 Radnički 1923
Napredak 1 : 2 Radnički (NB)
Novi Pazar 1 : 0 Rad
IMT 2 : 1 TSC