05.12.2022 Stevan Davidović

Novobečejci pobedom jesen ukrasili

Ivan Crnjin u akciji (Foto: RK Jedinstvo)

Rukometaši novobečejskog Jedinstva su u 11. poslednjem kolu Prve lige Vojvodine, pred svojim navijačima pobedili ekipu Banatskog Karlovca 37:34 i tako se na najlepši način oprostili od svojih navijača. Bila je to utakmica za prestiž dve ekipe iz gornjeg doma, u kojoj su gledaoci mogli da uživaju u otvorenoj i fer borbi oba rivala. Gosti iz Banatskog Karlovca su samo u prvih 6 minuta  držali rezultatsku ravnotežu (3:3), da bi potom raspoloženi sastav Mihajla Petkovića preuzeo inicijativu, a u 15. minutu ostvario značajniju prednost (10:6). Do kraja prvog dela domaći rukometaši nošeni odličnim odbranama golmana Živkova, na poluvremenu imaju lepu prednost (18:13).

U nastavku utakmice domaći rukometaši su održavali prednost od 5, a povremeno i 6 golova, a što nije ostvarena veća prednost najzaslužniji je najbolji pojedinac gostujuće ekipe Jovan Đekić, koji je postigao 11 golova i bio jedan od zapaženijih igrača ovog susreta. U samoj završnici dolazi do manjeg opuštanja u ekipi Jedinstva, što gosti koriste i golom Nikole Dudića u 59. minutu smanjujuprednost domaćina (35:33) i utakmicu uvode u neizvesnu završnicu. Međutim golovima Ivana Crnjina i Miroslava Macure razrešene su sve dileme o pobedniku za konačnih (37:34), koja je Novobečejce učvrstila na trećem mestu Prve lige Vojvodine.

Za igrače utakmice porglašen je golman Jedinstva Goran Živkov, koji je sjajnim odbranama doprineo pobedi svog tima.

Jedinstvo – Banatski Karlovac 37:34 (18:13)

SRC „Jedinstvo“, gledalaca 250. Sudije: Dejan Marković (Vrbas) i Tadej Dobrijević (Novi Sad). Isključenja: Jedinstvo 10, Banatski Karlovac 10 minuta. Sedmerci: Jedinstvo 2 (1), Banatski Karlovac 3(3).

Jedinstvo:M. Gligić, Bleskanj 1, Vujackov 5, Crnjin 5, Skuban 2, Milićević, U. Gligić, S. Ristić 6 (1), Macura 6, Krivokapšić 2, Labus 3, Spasojev, Antonović 7, Radin,
Živkov, Otašević

Banatski Karlovac: Đekić 11 (1), Vilotijević 2, Belić, Dudić 6, Futurović 2, Pantelić 1, Uroš Ilić 2, Savić, Ćirković 4 (2), Dušan Ilić, Milović, Jadrić, Sanjin 6, Cvetković

Piše: Stevan Davidović

Potisje Pleteks 29 : 25 Slavija
Nova Pazova 1957 29 : 27 Radnički 1958
Hercegovina 34 : 34 Jabuka
Metalac 28 : 28 Vojvoda Stepa
Jedinstvo 37 : 34 Banatski Karlovac