Ribnica izgubila set i pobedila

Detalj sa utakmice Ribnica-Spartak (Ljig)

Posle neočekivanog poraza u Topoli, Ribnica je iskupljenje tražila u duelu sa „fenjerašem“ iz Ljiga. Gosti su odlično počeli, dva bloka Savića i greška kapitena domaćih Todorovića doneli su im vođstvo 3-0. Rezultatski egal i vođstvo Ribnice kreirali su Bojović, Gajović i korektor gostiju Radović sa tri vezane greške. Nešto kasnije dva asa Ivana Todorovića, do tada ne mnogo raspoloženog za igru, donela su „musketarima“ vođstvo od 17-12,a gosti su iskoristili pravo i drugog tajmauta. Čuvali su Kraljevčani pet poena prednosti, ali je usledila kraća stanka da bi se ukazala pomoć Željku Matiću, dizaču Spartaka. Gosti nisu imali drugog dizača, a ni pravo na tajmaut. U pomoć je, pokazujući pravi fer plej, priskočio strateg Ribnice koji je zatražio oba svoja predaha, iako mu nisu trebala, da bi se ukazala pomoć dizaču Ljižana. Matić se vratio na parket i pauza je više pogodovala Ljižanima. Uspeli su da smanje prednost Ribnice 23-22, ali su gosti promašili servis da uzvrate na fer plej „musketara“. Domaći su zahvaljujući Bojoviću i bloku Ražnatovića stigli do 25-22 i vođstva od 1-0. Ribnica je očajno igrala u drugom setu. Takve greške ne bi napravili ni klinci u mlađim kategorijama. Olakšalo je to posao Ljižanima da u jednom trenutku dođu do vođstva 17-12. Spartak je u ovom setu igrao sa primačem Lukom Blagojevićem na poziciji dizača, pošto Matić nije mogao da nastavi igru. Ni to nije bilo od pomoći „musketarima“ koji su nastavili sa bezvoljnom igrom, za malobrojne gledaoce neshvatljivo. Kako su počeli ovaj deo igre, domaći su i završili, očajno i Spartak je izjednačio 20-25, 1-1. Za nijansu bolje je to bilo u trećem setu, Ribnica se i dalje mučila, ali je ipak u ovom delu igre brzo preuzela vođstvo. To vođstvo domaći su uvećali sa tri vezana poena kapitena Todorovića (jedan iz bloka) i do kraja ovog seta Ribnica je rutinski privela posao kraju. Blok Gajovića nad Radovićem doneo je konačnih 25-17 i vođstvo „musketara“ 2-1. Početak četvrtog seta bio je u znaku gostiju, vođstvo 5-2 Ribnica je brzo anulirala i povela 6-5. Imali su Kraljevčani i 13-11, pa su Ljižani stigli do vođstva 14-13. U ovom setu na poziciji dizača kod gostiju zaigrao je do tada jako dobri Stefan Mirković. Ribnica je ubrzo stigla do četiri poena prednosti 19-15, što je najavljivalo novi trijumf „musketara“. Ribnica je serijom servisa Mijajlovića stigla do ubedljivih 25-17 i pobede 3-1.

MLADEN BOJOVIĆ IGRAČ MESECA

Specijalni žiri BPŠ Superlige Srbije za odbojkaše proglasio je korektora kraljevačke Ribnice Mladen Bojovića za igrača meseca novembra. Njemu je priznanje ispred sponzora lige uručila Marija Ranđelović, direktor Regionalnog centra Banka Poštanske štedionice u Kraljevu. Pehar za igrača meseca Mladen Bojović je dobio iz ruku Goradana Vilimanovića, predsednika Međuokružnog odbojkaškog saveza Raško-Rasinskog okruga.

Priznanje u pravim rukama - Mlden Bojović korektor Ribnice i igrač meseca novembra u Superligi

RIBNICA – SPARTAK (LjIG) 3 – 1 (25-22, 20-25, 25-17, 25-17)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Gledalaca: 200 Sudije: V. Todorović (Kosjerić) i A. Petorvić (Užice)

RIBNICA: Seizović, Stefanović 12 (4 bl, 2 sg), Todorović 11 (1 as, 1 bl, 7 gr), Bićanin 1 (as, 7 gr), Mijajlović 5 (1 as, 2 sg), Milovanović, Krsteski (libero 1), Milosavljević, Miljković, Gajović 13 (5 bl), Bojović 15 (2 bl, 7 gr), Maričić (libero 2), Živanović, Ražnatović 5 (1 bl, 3 gr) Trener: M. Simojlović

SPARTAK (LjIG): Lukić (libero 1), Vukadinović, Mirković 12 (1 bl, 1 as, 6 gr), Matić 1, Radović 11 (2 as, 8 gr), Glavinić 11 (2 bl, 1 as, 3 sg, 8gr), Grković, Medak (libero 2) 1, Halilović, Blagojević 6 (1 bl, 1 as, 5 gr), Koničanin 4 (2 bl, 1 as), Savić 8 (4 bl, 2 as, 1 sg) Trener: N. Kovačević