21.01.2023 SPD Radnički

Remi desetkovanog Radničkog sa Zagrepčanima

Detalj sa meča - foto: SPD Radnički

U poslednjem meču trećeg turnira Regionalne lige u Šapcu, oslabljeni Radnički odigrao je nerešeno sa ekipom zagrebačke Mladosti, posle velike borbe, rezultatom 13:13.

Sa velikim problemima suočio se trener Uroš Stevanović na ovom turniru. Njegova ekipa doputovala je bez prvog golmana Lazara Dobožanova, koji je utakmice propustio zbog bolesti. Posle pobede nad Šapcem zdravstvene probleme zadobili su i drugi golman Stefan Todorovski, Marko Radulović i Nemanja Vico, ali sva trojica nisu želela da ostave saigrače na cedilu, pa su nastupila u meču sa Novim Beogradom.

Ipak, Stevanović nije želeo da ih ponovo baca u vatru u duelu sa Zagrepčanima, što je značilo da će Radnički protiv mladosti nastupiti sa samo 12 igrača. Među stativama se našao sedamnaestogodišnji David Pantelić, kome je ovo bio debi u seniorskom timu Radničkog, a u sastavu je bio i šesnaestogodišnji Vuk Kojić.

Uz to, ekipa je u prepodnevnom terminu bila iscrpljena od derbija sa Novim Beogradom od kog je prošlo tek desetak sati.

U svim tim okolnostima kragujevački vaterpolisti dali su sve od sebe, vodili u većem delu meča, ali jednostavno nisu imali snage da dođu do celog plena.

„Žapci“ su poveli na startu preko Rakovca, ali je Radnički preokrenuo sa dva vezana gola Alekse Ukropine (2:1). Zatim su Kragujevčani nastavili u visokom ritmu, pa su nakon tri minuta igre u drugoj četvrtini došli do čak pet golova prednosti (8:3).

Mladost je odgovorila serijom 3:0 i vratila se na „minus dva“ (8:6), sa koliko se i otišlo na odmor (9:7). Zagrepčani su 40 sekundi pre kraja treće četvrtine uspeli da izjednače preko levorukog Davida Mijića (10:10), što je bio uvod u dramatičnu završnicu.

Radnički je održavao gol prednosti sve do dva minuta pre kraja, kada je Rakovac najpre izjednačio iz peterca, a Maroje Gluhaić doneo preokret sa igračem više (13:12). Do zasluženog boda Radnički je stigao 22 sekunde pre kraja, na isteku napada sa igračem više, preko Nemanje Stanojevića.

U ekipi Radničkog prednjačio je Aleksa Ukropina sa četiri gola, a pratili su ga Luka Pljevančić sa tri i Filip Janković sa dva. Na drugoj strani, najefikasniji bio je Maroje Gluhaić sa tri pogotka.

Ovaj remi nije bio preterano takmičarski bitan, jer će Kragujevčani imati tri „meč-lopte“ za plasman na „fajnal-for“ na poslednjem turniru u Splitu.

Kragujevčani nemaju mnogo vremena za odmor i oporavak, jer već u ponedeljak kreću put Splita, na jedan od ključnih duela za plasman na „fajnal-for“ Lige šampiona sa Jadranom (utorak 19 časova), a već za vikend ih očekuje i „fajnal-for“ Kupa Srbije u Beogradu.

Mladost – Radnički 13:13 (3:4, 4:4, 3:1,3:3)

ŠABAC – Gradski bazen. Sudije: Stanko Ivanovski (Herceg Novi) i Veselin Mišković (Kotor).

MLADOST: Jurlina, Bušić. Dadvani, Vrbnjak 2, Gluhaić 3, Jelača 1, Adeišvili 2, Rakovac 2, Elez, Mijić 2, Herceg 1, Fabris, Sunara, Bučević. Trener: Bajić.

RADNIČKI: Pantelić, Branković, Stanojević 1, Janković 2, Ćuk 1, Kojić, Ukropina 4, Poznanović, Pljevančić 3, Lukić 1, Vrlić, Kojić, Gavrilović 1. Trener: Stevanović.

BVK Crvena zvezda 8 : 18 Novi Beograd
Jug AO 14 : 9 Solaris
HAVK Mladost 13 : 13 SPD Radnički
Jadran ST 16 : 12 Primorac
Partizan 12 : 12 Šabac
Jadran HN 16 : 8 Mornar BS