Dinamo Moskva bolji od Borca

Kapiteni dva tima, Danil Fomin i Aleksandar Subić

Dinamo iz Moskve je danas, na stadionu u Beleku, rezultatom 3:2 pobijedio Borac iz Banjaluke u prijateljskoj utakmici. Susret je trajao 120 minuta (u četiri dijela po pola sata) jer su se tako dogovorila dva trenera, Slaviša Jokanović na klupi ruskog prvoligaša i Vinko Marinović strateg crveno-plavih. Oni su nastojali da isprobaju sve igrače koje su doveli u Tursku na pripreme.

Borac je došao u vođstvo u 24. minutu kada je Enver Kulašin odlično probio po desnoj strani i uposlio pravovremeno Momčila Mrkaića koji je iz neposredne blizine zatresao mrežu Rusa. Dinamo je prvi gol postigao u 81. minutu, Đorđe Milojević je skrivio jedanaesterac, a Konstantin Tjukavin je uspio da nadmudri Nikolu Ćetkovića kome je malo nedostajalo da odbrani šut sa 11 metara. Poslije samo nekoliko minuta provedenih na golu Bojan Pavlović je matiran, Dinamo je došao do vođstva 2:1. Rusi su izveli korner, lopta je došla do Nikolasa Maričala koji je odličnim udarcem pogodio mrežu u 85. minutu.

Igrao se 99. minut kada su Banjalučani izjednačili rezultat i vratili stvari na početak. U šesnaestercu Moskovljana se stvorila se velika gužva u kojoj se najbolje snašao Nikola Pejović. Ipak, pozitivan rezultat za Borac je kratko trajao jer je Tjukavin u 102. minutu iskoristio pospanost odbrane crveno-plavih i postavio konačan rezultat 3:2 za Dinamo iz Moskve.

Borac je nastupio u sastavu: Ćetković, Lazić, Subić, Lagundžić, Piščević, Ninković, Predragović, Tatar, Kulašin, Mrkaić, Šušić. Još su igrali: Pavlović, Jurkas, Vojnović, Milojević, Pejović, Kujundžić, Račić, Dojčinović, Popara, Bosančić, Jurilj, Blagaić, Cvijanović, Lukić, Bogdanić, Moconja, Bosnić, Marčetić.

Prije susreta u Beleku kapiteni dva tima Danil Fomin i Aleksandar Subić razvili su bratsku zastavu sa grbovima dva kluba. Narednu utakmicu na pripremama u Antaliji fudbaleri Borca igraju protiv danskog Vejlea, 4. februara.

Sarajevo 2 : 4 Igman
Posušje 2 : 1 Velež
Sloboda 1 : 2 Željezničar
Sloga Meridian 2 : 1 Borac
Leotar 2 : 1 Široki Brijeg
Tuzla City 3 : 0 Zrinjski