Dinamična Sloga do nove stotke i pobede

Protiv Dinamika predvodio Slogu kao kapiten - Đorđe Simeunović u prodoru ka protivničkom košu

Posle prvog poraza pred svojim navijačima u sezoni, Sloga je u Kraljevu ugostila veoma neugodnu ekipu Dinamika iz Beograda. „Beli“ su sve vreme u prvoj četvrtini vodili, počeli su meč sa dve vezane trojke Petrovića, kasnije je isti učinak imao i odlični Bogdan Savić, a Beograđane je rezultatski u život vraćao bivši Slogin košarkaš Nikola Kostić koji je već u 7. minutu imao dvocifreni poen učinak 11 poena. Kraljevčani su znali da nemaju šta da traže ispod koša bez povređenih Matovića i Stajčića, oslonili su se na šut spolja i to je davalo rezultata. U drugoj četvrtini ponovo su domaći stigli do sedam poena prednosti, ali je Kostić opet imao odgovor i za njega domaći nisu imali rešenja u odbrani. Ipak, tada je na scenu stupio Elvis čekić koji se hrabro upustio u duele pod košem Beograđana i serijom poena omogućio svom timu novu prednost 38-31, u 15. minutu meča. To je bila inicijalna kapisla, krenula je odlična Slogina igra u odbrani,a na krilima verne publike domaći su serijom trojki Paunovića i Stamenića stigli do prve dvocifrene prednosti koju su vrlo brzo i uvećali 46-31. Stigli su domaći i do 18 poena prednosti 52-34, dok je Dinamik uspeo preko Kostića i Milijaševića da donekle smanji taj zaostatak. Kada je Medarević pogodio trojku i prednost Sloge sveo na samo 9 poena 53-44, usledio je tajm aut sa klupe „belih“. Na kraju poenima Andervuda, Sloga je završilka prvo poluvreme iopak dvocifrenom prednošću 57-46. Do lolovine treće četvrtine Sloga je održavala 11 poena prednosti,a onda se razigrao Ilija Milijašević i serijom poena smanjio prednost domaćih na 67-61. Bio je to signal za Sašu Đorđevića da zatraži novi predah. Pokazalo se kao dobar potez, jer su Paunović, Dan i Simeunović brzo vratili dvocifrenu prednost na tri minuta pre kraja ove deonice. Sloga je imala vođstvo 77-68 na kraju treće četvrtine. Početkom poslednje deonice fenomenalni Nikola Kostić je smanjio prednost Sloge na 77-70, ali su domaći reagovali na najbolji način. usledile su trojke Paunovića i Dana i na semaforu je stajalo 83-70, pa je sada za predahom posegnuo Saša Nikitović. Sloga je odigrala najbolje kada je bilo najpotrebnije, nije dozvolila Dinamiku ni jednom da izjednači ili pređe u vođstvo. Kraljevčani su svoje navijače častili trećom uzastopnom utakmicom kraj Ibra sa preko 100 poena i vrednom 11. prvenstvenom pobedom 101-89.

Saša Đorđević na tri utakmice Sloge u ulozi prvog trenera ostvario dve pobede

SLOGA – DINAMIK 101 – 89 (24-19, 33-27, 20-22, 24-21)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Gledalaca: 800 Sudije: Obrknežević, Pešić, Petković

SLOGA: Dan 13 (6 as), Paunović 13 (5 sk), Petrović 12, Savić 11 (6 sk), Matović, Andervud 13 (8 sk, 13 as), Todosijević, Čekić 18, Bojanić, Simeunović 12 (5 as), Stamenić 9

DINAMIK BALKAN BET: Bošković 8, Kostić 35 (9 sk), Milijašević 12, Stefanović, Ristić, Petojević, Jaramaz 13 (10 as), Medarević 7, Šulović 2, Malešević, Miljenović 12, Karadžić

OKK Beograd 86 : 89 Spartak Office Shoes
Mladost MaxBet 97 : 86 Dunav
Vršac 72 : 78 Dynamic BalkanBet
OKK Novi Pazar 78 : 83 Sloboda
Zlatibor Gold gondola 86 : 80 Vojvodina
Sloga 95 : 85 Tamiš