Poraz fudbalera Spartaka ŽK u Ivanjici

Utakmica u Ivanjici odigrana je po teškim uslovima na zamrznutom terenu. Spartak je prvi zapretio u 12. minutu, međutim istakao se golman Manojlović. Sredinom prvog poluvremena nova prilika za subotičane. Nakon šuta iz daljine golman Manojlović je loptu izbacio u korner. Nakon ubacivanja lopte iz ugla Shimura pogađa stativu. Javor je poveo u 35. minutu. Nakon izvedenog slobodnog udarca stvorila se gužva pred golom subotičana, loptu je glavom zahvatio Gogić a zatim i Tanko koji je malo promenio smer te je ona završil au mreži za 1:0. Do kraja poluvremena obe ekipe su imale po nekoliko poluprilika lai se rezultat nije menjao.

U nastavku Spartak je krenuo ofanzivnije ka golu protivnika. Ozbiljinu priliku imali su u 69. minutu međutim, lopta je otišla tik pored stative. Javor je pokušao preko Ratkovića, ali golman Dubljanić se nije dao iznenaditi. U sudijskoj nadoknadi Srećković je izveo slobodan udarac, loptu je pred golom Javora zahvatio Ubiparip i poslao je mrežu. Pogodak je poništen nakon intervencije iz VAR sobe zbog nedozvoljenog položaja igrača Spartaka.

Javor – Spartak Ždrepčeva krv 1:0 (1:0)

Stadion Javora u Ivanjici. Gledalaca: oko 300. Sudija: Ivan Stamenković. Strelac: 1:0 Tanko (35.)

Javor: Manojlović, Dolmagić, Obradović, Miletić, Milošević, Dukure, Tojčić, Adamović (89. Đukić), Gojković (74. Ratković), Tanko, Gigić.

Spartak Ždrepčeva krv: Dubljanić, Tanasin, Ostojić, Marinković, Shimura (75. Ubiparip), Vitorović (72. Dunđerski), Stanić (62. Tošeski), Bijelović (46. Kvaku), Ado, Srećković, Hrstić (75. Rošević).

Novi Pazar 0 : 0 Radnički (N)
TSC 2 : 0 Napredak
Partizan 0 : 4 Mladost GAT
Javor Matis 1 : 0 Spartak ŽK
Čukarički 3 : 2 Radnički 1923
Voždovac 0 : 6 Crvena zvezda