Vrščani nadigrali Mitrovčane u vojvođanskom derbiju 20. kola PLS

Detalj sa meča - foto: prvaliga.rs

Vrščani su silovito ušli u nastavak prvoligaške sezone i zasluženo osvojili bodove na stadionu pod kulom savladavši odličnu ekipu Radničkog. Junak utakmice bio je izvanredni Nemanja Andrić, na svom debiju u dresu Vrščana dva puta je zatresao mrežu Mitrovčana i rešio pitanje pobednika u vojvođanskom derbiju.

Prva ozbiljna akcija izabranika trenera Nenada Mijailovića rezultirala je golom. U 4. minutu Andrić je u sjajnom sprintu sa loptom bio brži od svojih čuvara, uputio projektil sa ivice kaznenog prostora na gol Radničkog, golman Dragićević je napravio paradu, ali lopta je završila u golu, blizu mesta gde se spajaju prečka i stativa. Jedan od najlepših pogodakaove sezone viđenih na vršačkom stadionu.

Presing igrača Vršca na zadnju liniju Radničkog nije prestajao, defanzivci gostiju bili su prinuđeni da često vraćaju loptu golmanu Dragićeviću koji je u 12. minutu zakasnio sa ispucavanjem, Andrićev pritisak bio je nagrađen, lopta se od napadača Vrščana odbila u mrežu, 2:0.

U 16. minuta odlična kombinacija domaćih, Ilić je lucidno, petom, proigrao Graonju, usledio je prodor po desnom krilu, dobar centaršut, Braunovićev udarac glavom ukrotio je Dragićević. U 33. minutu sjajna prilika za OFK Vršac, korner je izveo Ilić, Braunović je iz poluvoleja uputio bombu na gol Radničkog, Dragićević je krajnjim naporom loptu izbacio u korner.

Gosti su prvi i jedini put u prvom poluvremenu zapretili u 38. minutu, korner je izveo Petrović, Ivićev udarac glavom završio je preko prečke Markovićevog gola.

U drugom poluvremenu Mitrovčani su zaigrali sa mnogo više energije, Vujić je u 51. minutu bio u prilici u šesnaestercu Vrščana, na njegov šut uklizao je Mršulja, lopta ga je pogodila u ruku, sudija Petrović bio je blizu i bez razmišljanja pokazao na belu tačku. Penal je precizno izveo Đorđević, 2:1.

Do kraja utakmice vodila se žestoka borba na sredini terena, ali prilika nije bilo sve do finiša utakmice. Tada su Braunović (82. minut) i Todorović (86. minut) opasno ugrozili mrežu Radničkog, ali je na visini zadatka bio golman Dragićević.

U narednom kolu OFK Vršac gostuje u Kruševcu, u sredu će se sastati sa ekipom Trajala.

OFK VRŠAC – RADNIČKI (SM) 2:1 (2:0)

Gradski stadion u Vršcu, gledalaca 800, sudija: Nikola Petrović (Šajkaš) 7, strelci: Andrić u 4. i 12. minutu za OFK Vršac, Đorđević u 52. minutu za Radnički, žuti kartoni: Mršulja, Braunović, Stanisavljević, Petrić, Andrijanić, Glavinić (OFK Vršac), Grbović, Spasojević, Petrović (Radnički). Igrač utakmice Nemanja Andrić.

OFK VRŠAC: Marković, Petrić, Ilić, Pavlov (od 65. Todorović) Graonja (od 78. Pajević), Braunović, Parađina, Lazevski, Andrić (od 78. Glavinić), Stanisavljević (od 59. Tomić), Mršulja.

RADNIČKI: Dragićević, Miodragović (od 63. Ilić), Ivić, Petrović, Ristović (od 75. Čarapić), Ignjatović, Đorđević, Ilić, Spasojević, Vujić (od 7. Milinković), Grbović.