26.02.2023 Stevan Davidović

U Novom Bečeju iz dvojke u keca

Detalj sa meča - foto: Stevan Davidović

Nastavljeno je prvenstvo u Prvoj ligi „Vojvodina“ za rukometaše, u kojem je novobečejsko Jedinstvo,  posle preokreta pobedilo „Vojvoda Stepu“ 35:24 (14:16). Početak susreta nije mnogo obećavao pošto se ekipa iz Vojvoda Stepe, koja je u prvom delu takmičenja pobedila Novobečejce (31:30) predstavila kao veoma čvrst orah. Prvih 20 minuta vladala je rezultatska neizvesnost, da bi domaći u 19. minutu poveli 12:10, međutim posle tri uzastopna gola Gorana Zukići gosti su preokrenuli rezultat i na odmor otišli sa dva gola prednosti.

Već prvi minuti u nastavku nagovestili su da izabranici Mihajla Petkovića mogu daleko više. Poslednje izjednačenje bilo je u 38. minutu (18:18), da bi posle gola novajlije Nikole Jovanova domaći prešli u vođstvo, koje se kako je vreme odmicalo bilo sve ubedljivije, tako da je trener Petković mogao da pruži šansu svim igračima. Gosti nisu izdržali siloviti tempo domaćih koji su u završnici igrali veoma nadahnuto za konačnih 35:24. Za igrača utakmice proglašen je novajlija u taboru Jedinstva, Nikola Jovanov.

U 13. kolu, narednog vikenda, Jedinstvo igra u Jabuci sa istoimenom domaćom ekipom, dok „Vojvoda Stepa“ dočekuje Mladost TSK iz Bačkog Jarka.

Jedinstvo – Vojvoda Stepa 35:24 (14:16)

Novi Bečej: SRC „Jedinstvo“. Sudije: Davor Tarajić i Vladan Andonovski, obojica iz Pančeva. Sedmerci: Jedinstvo 3 (3), Vojvoda Stepa 5 (3). Isključenja: Jedinstvo 16, Vojvoda Stepa 14,

Jedinstvo: M. Gligić 1, Bleskanj 1, Vujackov, Crnjin 6, Skuban 1, Musić 1, Macura 1, Krivokapić 1, Strahinja Ristić 8, Labus 5, Vještica, Spasojev 5, Jovanov 5, Bajrović, Otašević, Živkov.

„Vojvoda Stepa“: Kamberović, Prčulj, Milenko Vujović 1, Bjelica 2, Grujić 9, Klać 3, Bjelovuk, Milan Vujović 1, Koljević, Zukić 7, Podonić, Basarić.

Piše: Stevan Davidović

Slavija 27 : 24 Lavovi BP
Mladost TSK 34 : 28 Banatski Karlovac
Jedinstvo 35 : 24 Vojvoda Stepa
Metalac 29 : 29 Jabuka
Hercegovina 41 : 32 Radnički 1958