28.02.2023 Aleksandra Stojković

Malerozni Zmajevi vraćaju se bez plena sa neugodnog gostovanja

Fudbaleri Voždovca i Radnika sastali su se danas u Surdulici, u okviru 24. kola Super lige Srbije, slavio je domaćin rezultatom 2:0 (0:0).

Surduličani su do pobede došli golovima dvostrukog strelca Tarasa Bondarenka koji je bio precizan u 68. i 77. minutu utakmice. Beogradski klub je od 63. minuta igrao sa igračem manje pošto je isključenje zaradio Borisav Burmaz, a u finišu utakmice gosti su imali dva igrača manje posle povrede Predraga Medića i nemogućnosti njegove zamene.

Domaći igrači su od starta ušli agresivnije u meč, imali su terensku inicijativu, što je prinudilo igrače Voždovca da šansu traže preko kontranapada. Kombinovali su po levom boku  Medić i Daničić koji je u četvrtom minutu iznudio prvi korner za svoj tim. Mijailović je izveo udarac iz ugla, uputio oštar centaršut u peterac Radnika, ali niko od saigrača nije uspeo da skrene loptu u mrežu.

Nastavili su Surduličani da pritiskaju, a posle 10. minuta igrači kluba iz Braće Jerković uspeli su da zadrže nešto duže loptu u svom posedu, mada je stanje terena umnogome odmagalo da Zmajevi prikažu svoju prepoznatljivu igru.

Veliku priliku imao je Radnik u 18. minutu, ali je debitant Joković pravovremenim klizećim startom uspeo da izblokira pokušaj centarfora domećeg tima. Tri minuta kasnije golman Krunić maestralno je reagovao i odbranio Makarićev udarac glavom posle prekida.

Najbolju priliku u prvom poluvremenu igrači Voždovca imali su u 25. minutu kada su izgradili najlepšu akciju. Lopta je došla do Mijailovića na desnom boku, on je uputio oštar centaršut na peterac, njegovu nameru su prepoznali odbrambeni igrači Radnika, ipak, lopta se odbila do usamljenog Vujanovića koji iz neposredne blizine nije uspeo najbolje da je zahvati i čuvar mreže domaćih lako je ukrotio njegov pokušaj.

U nastavku do odlaska na odmor borba se uglavnom vodila na sredini terena i nije bilo većih prilika. Tri minuta po povratku sa pauze prvi žuti karton zaradio je Medić. Za razliku od prvog dela igre kada su domaći imali kontrolu nad dešavanjima na terenu, u drugom su gosti ušli dosta angažovanije i imali su terensku inicijativu, koja se umalo isplatila u 55. minutu.

Vujanović je na desnoj strani dobro prihvatio jednu dugu loptu, odložio povratnu za Mijailovića, koji je snažno šutirao, međutim, čuvar mreže domaćih je krajnim naporom uspeo da zaustavi taj pokušaj.

Strateg Zmajeva u 59. minutu izvršio je dvostrukupromenu, Teodorovića je zamenio Burmaz, a Jočića Nešković. Nedugo po ulasku u igru snažni napadač je zaradio javnu opomenu. Sudija Radaković najpre je igraču beogradskog kluba pokazao žuti karton, ali je na intervenciju iz VAR sobe poništio tu odluku i pokazao direktan crveni karton centarforu gostiju.

Radnik u 68. minutu koristi igrača više i preko Tarasa Bondarenka dolazi do vođstva. Takav razvoj situacije naterao je šefa struke Zmajeva da četiri minuta kasnije načini nove promene u svom timu, Zečević i Kadrić su ušli u igru umesto Novevskog i Vujanovića.

Mladi defanzivac je u 75. minutu uspešno izblokirao centaršut krilnog fudbalera po desnoj strani. Međutim, posle udarca iz ugla, Bondarenko se ponovo najbolje snašao u petercu i po drugi put savladao golmana Krunića.

Sa igračem manje gosti nisu uspevali da dođu do povoljne situacije da ugroze gol rivala, a šef struke je u 82. minutu izvršio poslednju izmenu i na teren je poslao Nikića umesto Daničića. Nekoliko minuta kasnije desio se novi peh za Zmajeve, Medić je zbog povrede morao da napusti igru i Voždovac je do kraja susreta igrao sa dva igrača manje. U trećem minutu zaustavnog vremena požuteo je i defanzivac beogradskog kluba Đorđević, a rezultat se nije menjao do poslednjeg sudijskog zvižduka.

Šef stručnog štaba kluba iz Zaplanjske, gospodin Nikola Puača, izneo je svoje utiske posle meča.

„Prelomni trenutak bio je kada je pokazan crveni karton, do tada smo gledali sadržajnu utakmicu na obe strane, kasnije nam nije bilo lako sa igračem manje, a pri kraju i bez dva igrača manje. Čestitam Radniku na pobedi na današnjoj utakmici“, zaključio je gospodin Puača.

Radnički (N) 1 : 4 Vojvodina
Radnik 2 : 0 Voždovac
Mladost (L) 0 : 1 Čukarički
Kolubara 1 : 0 Javor Matis
Crvena zvezda 1 : 0 Partizan
Radnički 1923 0 : 2 TSC
Spartak ŽK 2 : 0 Novi Pazar
Mladost GAT 0 : 1 Napredak