Valentin Jovanović vesnik vlajkovačkog proleća

Detalj sa meča - foto: facebook.com/jedinstvovlajkovac

Fudbaleri vlajkovačkog Jedinstva zasluženo su slavili minimalnu pobedu u komšijskom derbiju protiv Karlovčana, zahvaljujući golgeterskom nadahnuću najboljeg pojedinca meča, Valentina Jovanovića.

Po izuzetno teškom i natopljenom terenu obe ekipe igrale su sa mnogo energije i velikim obimom trčanja, ali su gol prilike bile prava dragocenost.

Već iz prve šanse izabranici trenera Ace Kakovana došli su do vođstva. Posle odlično izvedenog kornera Milićevića najviši u kazneom prostoru Proletera bio je Jovanović i sjajnim udarcem glavom zatresao mrežu Lukića, 1:0.

Velika borba na sredini terena nastavila se sve do 32. minuta kada je Proleter imao priliku preko Tomića, njegov udarac izvanrednom paradom zaustavio je Donović.

U drugom poluvremenu, kako je vreme odmicalo, teren je postajao sve teži za igru, vodila se velika borba na sredini terena u kojoj prilika nije bilo sve do 76. minuta. Proleter je organizovao kontranapad, u odličnoj prilici bio je Mišović, ali je u odsudnom trenutku oklevao, Necin mu je klizećim startom oduzeo loptu.

Poslednju priliku na meču imala je ekipa Jedinstva, Vranić je idealnim pasom sa golom spojio Petrovića, njegov loš prijem u stopostotnoj šansi iskoristio je golman Lukić i otkolonio opasnost.

JEDINSTVO (V) – PROLETER 1:0 (1:0)

Stadion Jedinstva u Vlajkovcu, gledalaca 200, sudija: Strahinja Radulović (Elemir), strelac: Jovanović u 12. minutu, žuti kartoni: Blažu, Jovanović (Jedinstvo), Ivljanin (Proleter).

JEDINSTVO; Donović, Moskić, Milićević, Blažu, Vranić (od 64. Petrović), Nikolić, Jankov (od 76. Stanisavljev), Ćirka, Jovanović (od 76. Jevtić), Necin (od 68. Barić), Stankov.

PROLETER: Lukić, Kovačević (od 61. Borka), Laka, Miković, Đorđević, Bobić (od 71. Timić), Tomić, Mišović (od 82. Subotić), Bogojević, Ivljanin (od 71. Nešić), Zalokar.