05.03.2023 Stevan Davidović

Novobečejci se Jabukom osladili

Ivan Spasojev u akciji - foto: RK Jedinstvo

Rukometaši novobečejskog Jedinstva nastavljaju sa uspešnim igrama u Prvoj ligi Vojvodina. U 13. kolu, na gostovanju u Jabuci, zabeležili su devetu prvenstvenu pobedu protiv istoimene domaće ekipe 24:26 (7:12).

Domaći su samo u prva dva minuta, golovima Nenada Grujevskog i Milana Spasića, imali vođstvo 1:0 i 2:1, da bi potom gosti iz Novog Bečeja preuzeli inicijativu i iz minuta u minut povećavali prednost i na poluvreme otišli zadovoljniji (7:12). Izabranici trenera Mihajla Petkovića su u istom tempu nastavili i u nastavku, a kada je u 38. minutu na semaforu bilo (10:18) izgledalo je da će domaći doživeti pravu katastrofu. Međutim kako biva u sportu, gostujući rukometaši uljuljkani visokim vođstvo neočekivano su stali, što domaći koriste i prave seriju 5:0, što je itekako uzdrmalo Novobečejce, koji su dozvolili domaćinu da u 51. minutu stigne do izjednačenja (20:20).

Međutim golom Igora Dujina i dva Nikole Jovanova, Jedinstvo je ponovo u plusu (21:23), što znalački koriste i zahvaljujući odbranama najboljeg pojedinca ovog susreta golmana Gorana Živkova, ulaze u sigurnu završnicu, koja im donosi značajnue pobedu u borbi za najviši plasman 24:26. Za igrača utakmice proglašen je golman Jedinstva, Goran Živkov.

U 14. kolu Jedinstvo dočekuje Radnički 1958 iz Šida, ekipu od koje su jesenas izgubili (33:31), dok Jabuka igra u gostima, protiv Mladosti TSK iz Bačkog Jarka.

Jabuka - Jedinstvo 24:26 (7:12)

Jabuka: Hala sportova, gledalaca 250. Sudinice: Danijela Kovačević i Milica Antić, obe iz Crvenke. Sedmerci: Jabuka 2 (2), Jedinstvo 3 (1). Isključenja: Jabuka 0, Jedinstvo 8 minuta.

JABUKA: Mitanovski, Petrovski, V. Vitas 2, N. Grujevski 1, Pavić 2, Trajkovski, L. Grujevski, B. Vitas 5, Zečević 1, Đurić, Kuzmanović, Dimitrijević1, Stanić, Vaci, Spasić 12 (2), Vujasinović.

JEDINSTVO: M.Gligić 1, Bleskanj, Vujackov2, Crnjin 3, Dujin 1, U. Gligić, Macura 3 (1), Bogojević, S. Ristić 3, Labus 1, Vještica 1, Spasojev 4, Jovanov 7, Radin, Živkov, Otašević

Piše: Stevan Davidović

Nova Pazova 1957 20 : 19 Slavija
Potisje Pleteks 43 : 26 Hercegovina
Radnički 1958 26 : 26 Metalac
Jabuka 24 : 26 Jedinstvo
Vojvoda Stepa 33 : 28 Mladost TSK