Vršačka rapsodija u režiji Kilibarde

Detalj sa meča - foto: prvaliga.rs

Fudbaleri OFK Vršca razgalili su svoje simpatizere ubedljivim trijumfom protiv čvrstih i borbenih Šapčana, u 22. kolu Mocartbet Prve lige Srbije, odigravši najbolje drugo poluvreme ove sezone. Sve golove postigli igrači sa klupe čija je energija u izjednačenoj borbi bila odlučujući faktor. Junak utakmice bio je mladi Uroš Kilibarda, otvorio je seriju golova u drugom poluvremenu i zabeležio asistenciju.

Ako se za drugo poluvreme Vrščana može reći da je bilo za udžbenike, prvo je bilo možda i najslabije otkako se takmiče u Prvoj ligi Srbije. Šapčani su odlično ušli u meč i već na početku stvorili izvanrednu priliku. U 3. minutu slobodan udarac izveo je Belić, lopta je pala u peterac OFK Vršca, najbliži je bio Pejović, njegov udarac uzdrmao je stativu.

U 12. minutu viđena je prva prilika za OFK Vršac, Ilić je izveo slobodan udarac sa desne strane, lopta je u visokom luku padala na drugu stativu, defanzivac Petrić nije uspeo da zahvati loptu kako je želeo, šut je završio pored gola. U 33. minutu akciju domaćih počeo je kapiten Lazevski, preciznim pasom proigrao je Todorovića, posle veštog driblinga i centaršuta Braunović je imao priliku, ali udarac nije bio dovoljno dobar.

U nadoknadi prvog poluvremena, Šapčani su organizovali odličan kontranapad, Luka Pejović je izbio sam pred Markovića, usledio je lob udarac, ali sportska sreća bila je na strani Vrščana, lopta je okrznula stativu i otišla u gol – aut.

Na početku drugog poluvremena trener OFK Vršca, Mijailović, izvršio je dve izmene, špic napada osvežili su Kilibarda i Andrić i već u prvoj akciji pao je gol. Ilić je iz kornera sa desne strane uputio geometarski precizan centaršut, Kilibarda je bio brži i jači od svojih čuvara i iz peterca, glavom, zakucao loptu u mrežu Samurovića, 1:0.

Od tog trenutka Vrščani su potpuno preuzeli inicijativu i samo tri minuta kasnije imali su novu gol priliku. Centaršut Parađine prihvatio je Kadijević, iz teške pozicije uputio je udarac, lopta je paralelno sa gol linijom prohujala u aut. U 55. minutu Mačva je imala priliku, na ivici šesnaesterca dosuđen je slobodan udarac, iz dobre pozicije preko gola šutirao je Branković.

U 75. minutu napad domaćih išao je sa desnog krila, Parađina je uputio centaršut, lopta je kaznenom prostoru u ruku pogodila Jovovića, sudija Vučićević je pokazao na belu tačku. Siguran izvođač penala bio je iskusni Stanisavljević, 2:0.

U nadoknadi vremena Vrščani su Šapčanima zadali završni udarac, odličnu akciju Ilića, nastavio je Kilibarda, protutnjao je po desnom krilu, idealnim pasom spojio sa golom Andrića, rasni strelac takve prilike ne propušta, 3:0.

OFK VRŠAC – MAČVA 3:0 (0:0)

Gradski stadion u Vršcu, gledalaca 800, sudija: Ivan Vučićević (Kraljevo), strelci: Kilibarda u 49, Stanisavljević u 76. iz jedanaesterca i Andrić u 90 +3. minutu, žuti kartoni: Petrić, Andrić, Parađina (OFK Vršac), Stevanović, Ristić, Novaković, Samurović, Bašić (Mačva).

OFK VRŠAC: Marković, Petrić, Ilić, Todorović (od 70. Stanisavljević), Braunović (od 46. Andrić), Parađina, Lazevski, Glavinić (od 46. Kilibarda), Kadijević (od 90. Tasić), Mršulja, Tomić (od 80. Stojković).

MAČVA: Samurović, Popović, Stevanović (od 79. Bašić), Jevtić (od 79. Nešković), Jovović (od 79. Savković), Ristić (od 46. Branković), Belić (od 63. Vraštanović), Novaković, Novaković, Ristivojević, Radunović, Pejović.