Lider slobodan, pratioci teže da premoste veliku bodovnu razliku, Omladinac sa novim trenerom u Šajkašu, Pazovčani na popravnom u Kuli

Tekstilac, lider Srpske lige, Vojvodina, posle dve pobede stekao je najubedljiviju prednost u odnosu na ostale vodeće srpskoligaše. Dve pobede i serija od osam trijumfa dovoljno govre o nadmoćnosti ekipe iz Odžaka. Pored vodećih ”krojača”, pobede u prethodnom kolu upisala je ugrožena OFK Bačka, Tisa, očekivano Borac. Bečej 1918 je priredio iznenađenje i slavio u Staroj Pazovi, Hajduk 1912 iznenadio u Novim Banovcima.

U nastupajućem 18. kolu lider će odmarati i prilika je da najbliži pratioci smanje razliku, kako prvenstvo ne bi izgubilo draž kad je borba za prvo mesto u pitanju. U subotu igraju se utakmice u Rumi, Zrenjaninu, Bečeju i Kuli.

1. maj je uspešno startovao i sa četiri boda u nastavku nalazi se na deobi šestog i sedmog mesta. Uprkos suženom rosteru i skromnim finansijama, trener Kovačević je sačinio respektabilan sastav, sa vedetama štoperom Radišićem I špicom Jovićem. Ugostiće rivala iz Elemira, koji je, računajući finiš jeseni, vezao tri neuspeha i pokvario plasman. Na startu namerili su se na lidera, a u drugom kolu bili slobodni. Trener Grbušić ima problema kadrovske prirode i na gostovanjima nisu se proslavili(četiri boda).

Zrenjaninci baš nemaju sreće, izgubili su prethodna dva duela u samoj završnici, mada su bili ravnopravni sa rivalima. Nadaju se da će im se vratiti protiv Dinama 1945, i ne smeju više “prosipati” bodove pored Skrobare. Kao domaćini još nemaju pobedu (dva boda), i ukoliko žele da se ozbiljnije uključe u borbu za opstanak moraju osvajati bodove. Pančevci su bili slobodni na startu, a prošle nedelje su remizirali sa 1. majem i ostavili dobar utisak. Biće to koršaj neuspešnog domaćina i bledog gosta(pet bodova).

Bečej 1918 se oporavio od poraza kraj Tise i iznenadio pretendenta za vrh Jedinstvo u Staroj Pazovi. Igraju promenljivo, ali su I dalje visoko na tabeli. Odlazak braće Kudrić nadoknadili su dovođenjem 2-3 mlada i kvalitetna igrača. Za rivala će imati OFK Bačku, koja je posle duže bodovne suše uknjižila pobedu nad Zrenjanincima. Najslabija su gostujuća ekipa i male su šanse da kraj Tise poprave učinak.

Jedan od dva derbija odigraće se između Hajduka 1912 i Jedinstva. Domaćin je dugo bez poraza i dve pobede u nastavku, naročito trijumf u Novim Banovcima, podigao je samopouzdanje do neba i bliži su pobedi od neubedljivih Pazovčana. Promenili su veliki broj igrača i odlazak Milenkovića na Island stavlja pred trenera Vujasina težak zadatak da konsoliduje sastav.

Nedelja je rezervisana za preostala tri duela u Belegišu, Novom Sadu i Šajkašu.

Podunavac i Tisa dele osmo i deveto mesto sa po 24 boda. Iskusan tim iz Belegiša pružio je žestok otpor lideru u Odžacima i pokušaće da popravi utisak kao domaćin. Tisa je u prvom poluvreenu stekla kapital od 2.0 protiv mladog sastava Kabela I u nastavku sačuvali prednost. Trener Bulatović očekuje tešku utakmicu protiv stabilnog rivala koji je najmanje primio golova i imaju probleme sa realizacijom. Zbog kartona izostaće Kudrić I Stepanov.

Kabel i Stanišić su startovali sa po dva poraza. Mlada ekipa sa Štranda se nalazi u seriji od pet poraza, ali stručan rad trenera Krtolice i nadarenost momaka obećavaju da je pitanje vremena kada će zaigrati i ponoviti igre sa početka prvenstva. Stanišić je takođe podmladio redove i proteklu utakmicu sa Borcem odigrao je sa 6-7 bonusa. Gledajući prisutan kvalitet, domaćin je favorit u ovom duelu.

Derbi se igra u Šajkašu, gde dolazi poljuljani Omladinac. Borac ima iskusan i proveren sastav sa pojačanjem Igorom Kovačevićem. Rezultati im idu u prilog i drugo mesto iza lidera govori u prilog prisutnom kvalitetu i konstantnosti. Neuspeh Omladinca protiv Hajduka 1912 koštao je posla trenera Drinčića koga je nasledio igrač Ležajić kao prelazno rešenje. Gradili su tim za visoke domete, ali želje su jedno, a stvarnost nešto drugo i garnitura novih igrača još nije došla do izražaja.

Podunavac 0 : 2 Naftagas
Dinamo 1945 1 : 2 Tekstilac
Jedinstvo 1 : 1 1. Maj Ruma
Omladinac 5 : 0 Radnički (Zr)
Stanišić 4 : 2 Bečej 1918
Tisa 4 : 1 Hajduk 1912
Kabel 1 : 2 Borac (Š)