Kanarinci zatvoreni u kavez na Novom Beogradu

Sa različitim ambicijama, ali istim željama da uzmu tri boda, današnji takmaci su ušli u meč. Radničkom su preko potrebni bodovi za opstanak, dok Novosađani pucaju na Super ligu koju žele da dosegnu kroz baraž.

Novosađani igraju otvoreno, ali svi njihovi napadi se završavaju na 30 metara od gola domaćih. Lopta se uglavnom kreće između dva šesnaesterca, bez izrazitih prilika za gol. Da beležnica ne ostane prazna pobrinuo se Slavko Lukić u 23. minutu. Izveo je slobodan udarac sa 22 metra, lopta je prohujala kraj same stative gostuju i to je bio najznačajniji detalj iz prvih 45 minuta igre uz 5 podeljenih žutih kartona.

Drugo poluvreme takođe mlako, a kanarinci su prvi pripretili u 55. minutu. Kokir je izveo slobodnjak sa istog mesta kao i Lukić za Radnički u prvom poluvremenu i ishod je bio isti, lopta je otišla nekih metar pored stative. Igrao se 75. minut kada su se u šesnaestercu gostiju sudarili glavama Jokić iz Novog Sada i Matejević iz Radničkog, glavni sudija je procenio da je to kazneni udarac za domaće. Siguran sa bele tačke bio je Slavko Lukić i doveo svoj tim u vođstvo. U 80. minutu sviran je još jedan penal za domaće, ovaj put Mladen Lukić je šutirao sa 12 metara, a loptu na putu ka golu rukom je zaustavio Milovanović i zaradio drugi žuti karton i isključenje. Ovaj put jedanaesterac je izveo Gordić, ali je šutirao toliko traljavo da je lopta završila čitav metar pored stative.

"Kanarinci" do kraja meča pokušavaju da izjednače, a Kokir u poslednjem minutu sa 5-6 metara loptu šalje iznad gola i propušta šansu utakmice za goste.

Ova pobeda i tri boda su veliki kao kuća za Novobeograđane i puno će im značiti u borbi za opstanak. Prvenstvo se nastavlja već u sredu kada će Radnički u Kruševac na noge Trajalu, dok Novi Sad dan kasnije u Čelarevu dočekuje Inđiju u derbiju kola.

RADNIČKI NB - NOVI SAD 1:0 (0:0)

STADION: FK Radnički. GLEDALACA: 300. GL.SUDIJA: Miletić Miroslav. POM.SUDIJE: Radovanović Uroš i Novaković Ilija. STRELAC: S.Lukić 77.min (k.u.) (Radnički NB). ŽUTI KARTONI: Ilić, Kojić, Gluščević i Nuredini (Radnički NB), Mažić, V.Balabanović, M.Balabanović, Milovanović, Blagojević i Leandro (Novi Sad). CRVENI KARTON: Milovanović 80.min (drugi žuti) (Novi Sad).

RADNIČKI NB: Čubraković, Ilić, S.Lukić, Matejević, Marjanović (Iharoš), Nuredini, Andrić (M.Lukić), Sekulić, Brežančić, Gordić (Gluščević), Kojić.

NOVI SAD: Elesin, Milovanović, Radivojević, V.Balabanović (Milosavljev), Mladenović (Serdar), Leandro, Kokir, M.Balabanović (Milisavljević), Živković, Jokić, Mažić (Blagojević).

OFK Vršac 1 : 0 Loznica
Mačva 1 : 1 Rad
Radnički (SM) 2 : 1 IMT
Metalac 1 : 0 Železničar
Inđija Toyo Tires 1 : 1 Zlatibor
Radnički (NB) 1 : 0 RFK Novi Sad 1921