Crvena zvezda ubedljiva u Subotici

Crvena zvezda je došla do ubedljive pobede u Subotici od 4:1 Poveli su gosti u 7. minutu, Spartak poravnao samo minut kasnije. Sredinom prvog poluvremena Katai vraća prednost crveno-belima koji u nastavku utakmice sa dva nova gola overavaju novu prvenstvenu pobedu za 21 bod viška u odnosu na drugoplasirani tim.

Crvena zvezda je diktirala tempo od samog početka utakmice. Prvi udarac uputio je Srđan Mijailović u 2. minutu međutim golman Dubljanić je to lako zaustavio. Poveli su beograđani u 7. minutu, golman Miloš Dubljanić je nepotrebno istrčao, iskoristio je to brzi Bukari koji je zaobišao golmana i pored dvojice odbrambenih igrača loptu iskosa sa leve strane sproveo u mrežu za 0:1. Spartak je brzo odgovorio i već u sledećem minutu poravnao rezultat. Srećković je izveo korner sa leve strane najviši i najspretniju u šesnatercu gostiju bio je Noboru Shimura koji glavom loptu šalje pored Borjana za 1:1.

Crvena zvezda je ponovo preuzela kontrolu igre. Šansu za novo vodstvo imao je Katai glavom u 18. minutu. Do novog vodstva Crvena zvezda je došla u 21. minutu kada se stvorila gužva u šesnaestercu Spartaka. Napravljen je faul nad Erakovićem i nakon konsultacije iz VAR sobe dosuđen je panal za Crvenu zvezdu. Pogodio je Katai sa bele tačke, ali je penal ponovljen zbog ranijeg ulaska Bukarija u šesnaesterac. Katai je i drugi put bio siguran za 1:2. Šanu za povećanje prednosti imao je Rakonjac u 29. minutu. Izveli su subotičani dobar napad u 35. minutu, Srećković je prošao po levoj strani i naterao Viga da ga zaustavi prekršajem na 17 metara od gola. Loše izveden slobodan udarac završio je u živom zidu protivnika. Spartak se u finišu prvog poluvremena oslobodio pritiska ali nije uspeo ponovo da ugrozi gol protivnika.

Početkom drugog poluvremena Addo je pokuašo da iznenadi Borjana. U 51. minutu Todoroski je izveo lukav slobodan udarac sa ivice kaznenog prostora. Očekivao je Borjan da će napadač Spartaka loptu iz slobodnog udarca centrirati, međutim Todoroski je direktno šutirao na gol i umalo iznenadio golmana Crvene zvezde.

Gosti su povećali prednost u 55. minutu odličnim golom Kangve, koji je uputio precizan šut sa oko 25 metara za 1:3. Samo minut kasnije Bukari je mogao da poveća prednost, ali ovaj put golman Dubljanić je bio siguran. Dve šanse propustio je i Rakonjac čiji šutevi glavom odlaze preko gola. Opao je tempo igre nakon novog gola Crvene zvezde. Konačan rezultat postavio je Katai u 82. minutu iz slobodnog udarca sa oko dvadeset metara, precizno je šutirao i loptu od stative poslao iza gol linije za 1:4.

Spartak Ždrepčeva krv – Crvena Zvezda 1:4 (1:2)

Gradski stadion u Subotici. Gledalaca: oko 4.000 Sudija: Danilo Nikolić. Strelci: 0:1 Bukari (7.), 1:1 Shimura (8.), 1:2 Katai (23.), 1:3 Kangva (55.), 1:4 Katai (82. minut)

Spartak Ždrepčeva krv: Dubljanić, Tošeski  (62. Tumbasević), Ostojić, Dunđerski, Šimura, Addo, Todoroski (63. Bureković, – 81. Đurasović), Bogićević, Srećković, Vitorović, Hristić (81. Abraham).

Crvena Zvezda: Borjan, Vigo, Eraković, Dragović (65. Leković), Rodić (73. Lazar Nikolić), Mijailović, Kangva, Bukari (83. Mituljikić), Prucev (65. Ivanić), Katai, Rakonjac (73. Mitrović).

Radnički 1923 1 : 0 Radnički (N)
Spartak ŽK 1 : 4 Crvena zvezda
Mladost GAT 0 : 0 Kolubara
Napredak 0 : 0 Mladost (L)
Novi Pazar 1 : 0 Radnik
TSC 1 : 1 Vojvodina