Fenjer ugašen u Savi

IMT je kao domaćin dočekao poslednjeplasirani Vršac na terenu FK Brodarca. Ta činjenica nije uticala na njihov pristup utakmici, opravdali su ulogu favorita.

Poveli su domaći iz prve dobre akcije, igrao se 14. minut. Krstić je uposlio Misića koji snažnim udarcem sa 13 metara loptu od prečke šalje u mrežu. Sve do 34. minuta nema promene rezultata, a onda je na centaršut Čolića dobro odreagovao Krstić i iz prve je sa 8-9 metara prosledio iza leđa nemoćnog golmana gostiju. IMT na poluvreme odlazi sa dva gola prednosti mada je razlika mogla biti i veća da su Šedrak, Stojanović i Čolić realizovali svoje prilike.

Inferiorni su Vrščani i u nastavku, bez šuta na protivnički gol, dok mladi "traktoristi" igraju taman toliko koliko im treba za pobedu. Krstić, Stojanović, Šedrak i Čolić redom ne realizuju prilike za Novobeograđane, pre nego je Šedrak u 73. minutu na asistenciju Krstića povisio na 3:0. Konačan rezultat postavio je danas najbolji igrač Šedrak u 89. minutu, rezantnim udarcem sa 17 metara u donji levi ugao.

Prvenstvo se nastavlja u četvrtak utakmicama 23. kola, IMT putuje u Kruševac na noge Napretku, a Vršac dočekuje Brodarac.

IMT - VRŠAC 4:0 (2:0)

STADION: FK Brodarac. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Jerinić Danilo. POM.SUDIJE: Jovanović Ivana i Šćepanović Bojana. STRELCI: Misić 14, Krstić 34, Šedrak 73. i 89.min (IMT). ŽUTI KARTONI: Pavlović, Delić i Nikolić (Vršac).

IMT: Vojvodić, Gajinov, Maduba (Tešanović), Obekpa, Beković (Vanevski), Karaman (Stevanović), Čolić (Krstović), Misić (Ljumović), Šedrak, Stojanović, Krstić.

VRŠAC: Uzelac, Pavlović, Jovanović (Nikolić), Jovanovski, Sekulić (Lunc), Glavinić, Delić (Tešić), Graonja (Trnjanac), Čejić (Bala), Savić, Radisavljević.

RFK Grafičar 0 : 1 Rad
TSC 1 : 3 Radnički (NB)
Partizan 4 : 0 Radnički 1923
Voždovac 2 : 0 Vojvodina
Čukarički 1 : 1 Crvena zvezda
Brodarac 4 : 1 Mladost (L)