Omladinci Brodarca nadigrali vršnjake iz Lučana

Mladići iz Brodarca dočekali su trećeplasirani tim iz Lučana sa respektom, ali spremni da pokažu kako je njihova škola još uvek u vrhu srpskog fudbala. Igra se borbeno i sa puno duela na obe strane, a domaći u 16. minutu probijaju odbrambeni blok gostiju. Petrović je uputio centaršut na peterac gde je loptu sačekao Maljukan i ne dozvolivši da padne na zemlju poslao u gol.

Presing igra domaćih se isplatila u 22. minutu, posle oduzete lopte Vranješ je pogodio u glavu Atanasijevića, ovaj se samo poklonio i sa 5 metara udaljenosti duplirao prednost. Blic krig Brodarca, u 25. minutu je već 3:0, postižu tri gola u razmaku od 9 minuta. Tabaković je loptu sa desetak metara udaljenosti poslao od stative u gol, iskoristivši konfuziju u odbrani Lučanaca. Ostatak vremena do odmora prošlo je u nadmudrivanju na sredini terena, na snazi je ostao rezulta postignut u prvih 25 minuta.

Samo što se krenulo u nastavku Atanasijević pogađa stativu gola gostiju na izvanredan pas Petrovića. Gosti potom igraju agresivnije i više napadaju i to krunišu pogotkom Pribakovića u 61. minutu. Mogao je potom za goste Veličković u dva navrata da se upiše u strelce, ali u odsudnom trenutku nije bio dovoljno skoncentrisan. Za promašaje bivaju kažnjeni kada rezervista Čupić u 82. minutu iz blizine postiže četvrti gol za domaće.

Brodarac je pobedio u veoma sadržajnom meču gde su gosti i pored visokog poraza pokazali svoje kvalitete. Brodarac gostuje Vršcu u vanrednom kolu u četvrtak, dok u Lučane dolaze momci sa Banovog brda.

BRODARAC - MLADOST 4:1 (3:0)

STADION: FK Brodarac. GLEDALACA: 150. GL.SUDIJA: Stojanović Andrija. POM.SUDIJE: Božović Goran i Božić Dejan. STRELCI: Maljukan 16, Atanasijević 22, Tabaković 25. i Čupić 82.min (Brodarac), Pribaković 61.min (Mladost). ŽUTI KARTONI: Maljukan, Barović i Milošević (Brodarac), Pelivanović i Zlatanović (Mladost).

BRODARAC: Vi.Petrović, Milojević, Barović, Vujetić, Milošević, Tabaković (Bertoloti), Stevanović (Kolašinac), Atanasijević (Pepić), Maljukan (Čupić), Vranješ (Solovej), Ve.Petrović.

MLADOST: Mijatović, Veličković, Pribaković, Zlatanović, Todorović (Pešić), Ristić (Pelivanović), Opančina (Stojanović), Ćirović (Milosavljević), Sremčević, Racić, Vlašković.

RFK Grafičar 0 : 1 Rad
TSC 1 : 3 Radnički (NB)
Partizan 4 : 0 Radnički 1923
Voždovac 2 : 0 Vojvodina
Čukarički 1 : 1 Crvena zvezda
Brodarac 4 : 1 Mladost (L)