"Lavovi" progutali "zmajeve"

Poslednja prvenstvena utakmica Voždovca pred doigravanje za njih nema neki takmičarski značaj, osim prestiža, za razliku od gostiju iz Bačke Topole koji su u pohodu na što bolje mesto koje vodi u Evropu. Od samog početka se igra kvalitetan fudbal, a prvu idealnu priliku ne koriste domaći u 10. minutu. Teodorović se izborio za šut na nekih 6-7 metara od gola, a Filipović pokazao da ima dobre reflekse i odbranio. Više uspeha Teodorović je imao tri minuta kasnije kada je sa istog mesta uspeo da savlada golmana gostiju i dovede Voždovac u vođstvo.

TSC je do poravnanja stigao veoma brzo, igrao se 22. minut kada je Ilić pronašao na drugoj stativi Jovanovića, ovom je preostao lakši deo posla, da sa dva metra loptu ubaci u gol. Gosti su potom opasniji, kao da im je trebalo vremena da postignu radnu temperaturu. Golman domaćih Katić im je pomogao da dođu do prednosti u 30. minutu. Poigravao se sa loptom ispred gol linije, pritrčao je Ratkov, on ga je napucao i lopta je završila u mreži. Neverovatan kiks mladog reprezentativca koji je delimično kriv i za prvi primljeni pogodak, kada je ostao ukopan na gol liniji iako mu je lopta bila na dohvat ruke.
Nastavljaju gosti sa furioznim napadima, Đakovac u 35. minutu sa desetak metara šutira u donji levi ugao, ovog puta Katić se istakao odbranom. Đakovac je i u prvom minutu nadoknade opasno pripretio udarcem sa 18 metara, bio je zamalo neprecizan. Veoma sadržajno prvo poluvreme završeno je minimalnim i zasluženim vođstvom gostiju iz Bačke Topole.

Terensku inicijativu i u nastavku imaju gosti, mada je ritam utakmice u totalnom padu. Prvi i jedini iole ozbiljniji udarac na gol delo je Neškovića sa 12 metara u 66. minutu, golman gostiju je bio dobro postavljen pa je lopta završila u njegovom naručju. Bačkotopolci potom mudro drže loptu u svom posedu, a u 4. minutu nadoknade na asistenciju Vukića tačku na meč stavlja Mirčevski, te gosti nose velika tri boda kući.
Ovom pobedom TSC je ostao na drugom mestu, dok je Voždovac sedmoplasirani na kraju regularnog dela sezone. Sledi pauza za najveći hrišćanski praznik, Uskrs, pa se prvenstvo nastavlja narednog vikenda utakmicama prvog kola play-offa kada Voždovac dočekuje kragujevački Radnički, dok TSC gostuje Crvenoj Zvezdi.

VOŽDOVAC - TSC 1:3 (1:1)

STADION: FK Voždovac. GLEDALACA: 400. GL.SUDIJA: Živković Aleksandar. POM.SUDIJE: Vojnić Stefan i Antić Nikola. STRELCI: Teodorović 13.min (Voždovac), Jovanović 22, Ratkov 30. i Mirčevski 90+4.min (TSC). ŽUTI KARTONI: Jočić, Zečević i Teodorović  (Voždovac), Ratkov i Ilić (TSC).
VOŽDOVAC: Katić, Damjanović, Matić, Jočić (Kadrić), Teodorović (Stoisavljević), Zečević, Đorđević, Pantović, Lazarević (Medić), Đuričić (Daničić), Nešković.
TSC: Filipović, Jovanović (Vukić), Antonić, Stojić, Kuveljić (Krpić), Cvetković, Petrović, Ilić (Milosavljević), Đakovac, Ratkov (Mirčevski), Krstić.

Radnički (N) 1 : 0 Javor Matis
Čukarički 1 : 0 Partizan
Voždovac 1 : 3 TSC
Vojvodina 2 : 0 Novi Pazar
Radnik 1 : 0 Napredak
Mladost (L) 0 : 0 Mladost GAT