Ples "zebri" kod Spomen parka

Borac razbio Sllgu u komšijskom derbiju - duel Matije Jovanovića i Vukašina Markovića Foto: G. Šljivić

Nikada lakše i ubedljivije Borac nije pobedio Slogu u Kraljevu. Nadigrali su Čačani „bele“ u svim elementima fudbalske igre, a Sloga može biti srećna što su samo četiri lopte završile u njenoj mreži. Domaći su bolje počeli, šansu je imao Dimitrić na samom početku meča, ali je odmah posle toga Borac preuzeo igru i sve se dešavalo na polovini terena koji pripada Slogi. Šansu je propustio prvo Đokić, nešto kasnije i Pantić, ali je to bio uvod u vođstvo „zebri“. Sve linije gostiju sjajno su funkcionisale, a kreator igre gostiju Vujičić sjajno je delio lopte i stvarao šanse svojim saigračima. U 26. minutu ubačenu loptu sa strane u gol je pretvorio prvi igrač ovog meča Vukašin Marković. Nešto kasnije se golman Sloge Nikolić iskupio za slabu intervenciju kog vodećeg gola Čačana i odbranio čist gol posle šuta Đokića. U prvom poluvremenu domaći su još jednom ozbiljnije zapretili, ali je Pantić sa gol linije izbacio loptu glavom posle prekida i centaršuta N. Jovanovića.

U samom finišu ovog dela igre, brz napad gostiju u gol je pretvorio pokretljivi V. Marković. Sloga je u drugom poluvremenu krenula agresivnije, odmah je šansu imao Markiš, posle centaršuta N. Jovanovića. Sa gol linije je izbačena ta lopta, a par minuta kasnije igrači Borca su razvili brz napad koji je Grbović pretvorio u gol za kapitalno vođstvo 0-3. Ipak, samo dva minuta kasnije kardinalna greška golmana Čačana Pejovića, u šansi je bio Jovanić čiji je šut vratar Borca odbranio, ali se lopta odbila do Dimitrića koji pogađa za 1-3. Bio je to signal da domaći krenu jače prema golu gostijuu, koji su i dalje sve imali pod kontrolom. U jeku inicijative Sloge, usledio je napad Borca, lopta se šetala po šesnaestercu domaćih i najprisebniji je bio Vukašin Marković koji je het trikom postavio konačnih 1-4. Do kraja utakmice bilo je prilika na obe strane, ali su mreže mirovale. Novi debi povratnika na klupu Sloge Miljana Đurovića bio je neuspešan, a Sloga je sada u seriji od četiri meča bez pobede i ponovo je u veoma teškoj situaciji kada je borba za opstanak u pitanju.

SLOGA (KV) – BORAC 1926 1 – 4 (0 – 2)

Gradski stadion u Kraljevu Gledalaca: 500 Sudija: Pavle Ilić (Kragujevac) 7,5 Strelci: Dimitrić u 54. minutu za Slogu, a V. Marković u 26., 45. i 63. minutu i Grbović u 52. minutu za Borac 1926 Žuti kartoni: Despotović (Sloga), Mijailović i M. Marković (Borac 1926). Igrač utakmice: Vukašin Marković (Borac 1926) 8.

SLOGA: Nikolić 6, Pantović 6, Todorić 6, Dimitrić 6, N. Jovanović 6, Despotović 6, Markiš 6 (Stojanović 6), Luković 6, M. Jovanović 6 (Gojković 6), Stajki 5, (Đoković 6), Jovanić 6 (Petrović 6).

BORAC 1926: Pejović 7, Pantić 7, Vujičić 7,5, Todosijević 7 (Baždarević -), Mijailović 7, V. Marković 8, M. Marković 7, Stevlić 7 (Đorđilović 7), Grbović 7 (Krstić -), Milošević 7 (Mitrović -), Đokić 7.

Polet (Lj) 1 : 3 Smederevo 1924
Real 2 : 2 Sloga (BB)
Tutin 2 : 1 Sloga (P)
Sloga (K) 3 : 2 Takovo
Budućnost Krušik 2014 2 : 1 OFK Mihajlovac
FAP 1 : 1 Rađevac