IMT pobedom nad Novim Pazarom zadržao treće mesto na tabeli Omladinske lige

Mladi "traktoristi" se sjajno kotiraju na tabeli, nalaze se na trećem mestu odmah iza "večitih", dok su Novopazarci prvi iznad crte koja ih razdvaja od ponora zvanog ispadanje u niži rang. Posle početnog ispitivanja snaga IMT je mogao do vođstva u 16. minutu. Ognjenović je kao na tacni poslužio Ukačukvua, ovaj se propisno obrukao prebacivši gol sa dva metra udaljenosti.

U 25. minutu Ukačukvu je nanizao tri protivnička igrača i sjajno na petercu uposlio zemljaka Šedraka, međutim njegov šut pod prečku panterskom paradom zaustavlja Kahrimanović. Nigerijski dvojac je bio mnogo uspešniji u 36. minutu kada je doveo domaće u vođstvo. Ukačukvu je šutirao po zemlji sa 13-14 metara, golman gostiju kratko odbio loptu na koju je natrčao Šedrak i poslao u mrežu.

U nastavku se igra mnogo sporije, jedino je strelac jedinog gola Šedrak u 63. minutu imao dobru priliku, ali je sa svega 5-6 metara gađao pored gola. Rezultat iz prvog poluvremena je ostao na snazi do kraja, IMT je minimalnom pobedom uzeo nova tri boda i zadržao treće mesto na tabeli.

Današnjom utakmicom je zatvoreno 24. kolo, a narednog vikenda IMT je ponovo domaćin kada im u goste dolazi Grafičar, dok Novi Pazar dočekuje vršnjake iz Brodarca.

IMT - NOVI PAZAR 1:0 (1:0)

STADION: FK IMT. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Marković Filip. POM.SUDIJE: Obrenić Nenad i Sulejmanović Denis. STRELAC: Šedrak 36.min (IMT). ŽUTI KARTONI: Šedrak (IMT), Bihorac i Adetunđi (N.Pazar).

IMT: Vojvodić, Misić, Maduba (Vanevski), Stevanović, Obekpa, Karaman, Krstić (Čolić) (Vukmanović), Stojanović, Ukačukvu (Ljumović), Ognjenović, Šedrak.

NOVI PAZAR: Kahrimanović, Đekić (Hadžimujović), Bihorac (Bronja), Koničanin, Jelić, Š.Mulić (Kolašinac), Ristović (Milosavljević), Demirović (Ademi), Adetunđi, Juković, Dž.Mulić.

RFK Grafičar 3 : 0 Radnički (NB)
Rad 3 : 1 Radnički 1923
TSC 2 : 0 Vojvodina
Partizan 0 : 1 Crvena zvezda
Voždovac 5 : 0 Mladost (L)
Čukarički 3 : 1 OFK Vršac