Dve bonzane medalje i peto mesto za mlade vrnjčane

Školsko pojedinačno prvenstvo Srbije u džudou - foto: D.Ivanović

Na održanom Školskom pojedinačnom prvenstvu Srbije u džudou u Beogradu za učenike osnovnih i srednjih škola, učestvovalo je 513 učenika iz 293 osnovne i srednje škole. Takmičilo se i troje vrnjčana članova džudo kluba Goč iz Vrnjačke Banje.

U grupi petog razreda osnovnih škola Teodora Đorđević učenica prve godine Srednje škole ’’Ušće’’ u Trsteniku, u kategoriji +70 kg osvojila je bronzanu medalju i diplomu. Miloš Đurović učenik drugog razreda Ugostiteljsko turističke škole Vrnjačka Banja u težinskoj kategoriji do 81 kg osvojio je bronzanu medalju i diplomu. U grupi šestih razreda osnovnih škola Nenad Savković, učenik četvrte godine Gimnazije u Vrnjačkoj Banji takmičio se u težinskoj kategoriji do 90 kg i osvojio peto mesto.

Vrnjčane su na ovom takmičenju vodili profesori Ivan Burmaz i Ivan Paunović, saznajemo od trenera i predsednika džudo kluba ’’Goč’’u Vrnjačkoj Banji Zorana Stamenića