Ada, kao stvorena za romantiku

Novajlija u ligi, Torlak, posle veoma dobrog jesenjeg dela sezone ovog proleća ne može da se sastavi, iz 9 utakmica uzeo je samo 4 boda. Danas je momcima iz Kumodraža rival OFK Beograd, tim koji stremi povratku u Prvu ligu, a meč se igra bez prisustva publike zbog kazne saveza.

Igrao se treći minut kada su gosti poveli. Đermanović je centrirao sa desnog krila, a Kasalica volej udarcem sa nekih 8 metara prosto pocepao mrežu nemoćnog Mitrovića. Isti dvojac je mogao da se proslavi i u 15. minutu, ovog puta Kasalica je izašao sam pred Mitrovića i poslao loptu pored gola. Dva minuta kasnije na centaršut Mimovića sjajno je odreagovao Filip Kasalica i poluvolej udarcem sa sličnog mesta kao i kod prvog gola matirao golmana domaćih.

Posle blic kriga gosti povlače ručnu, a danas odlični Kasalica tek u 36. minutu ima ponovo priliku kada šutira sa 13-14 metara, golman domaćih je dobro odreagovao. Mogao je potom i Halabrin u 43. minutu da povisi prednost "romantičara" kada je izašao pred golmana Torlaka, ali mu je Mitrović odbranio nogom.

Drugo poluvreme ni nalik prvom igra se puno sporije i bez ritma. Torlak je prvi put na ovoj utakmici pripretio u 63. minutu. Nakon kornera Mićić šutira glavom sa 7-8 metara, ali nije bio precizan, lopta je završila svoj put u gol autu. Gosti do trećeg pogotka stižu u 73. minutu. Todorović je izveo slobodan udarac sa preko 20 metara, loše je intervenisao Mitrović, na odbijenu loptu natrčao je Minić i ćušnuo u gol. Samo dva minuta kasnije je 0:4, strelac ovog gola za OFK Beograd je veteran Kaluđerović sa 7-8 metara.

Domaći tim u tim momentima deluje poput razbijene vojske. U 79. minutu Marinković izlazi sam pred Mitrovića i šutira pravo u njega, odbijenu loptu Kaluđerović šalje ka golu, ali se ispred crte našao Jovanović i izbacio je u korner. Gosti do petog gola ipak stižu u 86. minutu strelac je ovog puta bio rezervista Bajić.

Konačnih 0:5 je pravo ogledalo današnjih dešavanja na Adi, gde su se "romantičari" predstavili u prvoligaškom svetlu. Za nedelju dana prvenstvo se nastavlja utakmicama 26. kola, Torlak na Carevoj ćupriji igra protiv ekipe BASK TEK, dok "romantičari" na vetrovitoj Karaburmi dočekuju obrenovački Radnički.

TORLAK - OFK BEOGRAD 0:5 (0:2)

STADION: SC FSB Ada Ciganlija. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Bakić Uroš. POM.SUDIJE: Sulejmanović Denis i Milanović Stefan. STRELCI: Kasalica 3. i 17, Minić 73, Kaluđerović 75. i Bajić 86.min (OFK Beograd). ŽUTI KARTONI: Stojanović (Torlak), Smiljanić i Bajić (OFK Beograd).

TORLAK: Mitrović, Jovanović, Rakonjac, Grubišić (Malić), Pražić (Mitrović), Lakić, Janković, Tošković (Jeremić), Šarić (Mladić), Vuković (Vukotić), Stojanović.

OFK BEOGRAD: Stanković, Mimović, Marinković (Stanković), Gojković (Čermelj), Smiljanić, Halabrin (Todorović), Kudrić (Kaluđerović), Kasalica (Bajić), Mićić, Đermanović, Minić.

Jedinstvo 0 : 0 Budućnost
Zemun 2 : 0 Studentski grad
Radnički (O) 0 : 0 BSK Borča
Torlak 0 : 5 OFK Beograd
Brodarac 1 : 1 BASK TEK
Prva iskra 3 : 1 Sinđelić