07.05.2023 Ana Jovanović

Mladost NP napravila brejk u Jagodini

Detalj sa meča - foto: ARKUS liga

Rukometašice Mladosti NP napravile su brejk u polufinalnoj seriji plej-ofa, pošto su na gostujućem terenu savladale ekipu Jagodine rezultatom 24:20 (12:10).

Od prvog minuta gošće su pokazale odlučnost da iz ovog duela izađu kao pobednice. Povele su 3:0 i tokom celog meča nisu dozvolile domaćinu da preokrene rezultat. Uspela je Jagodina u 41. minutu da stigne do izjednačenja (16:16), ali je Mladost NP, predvođena raspoloženom Leposavom Glušicom, došla do četiri gola prednosti (17:21), koju je sačuvala do kraja.

Zanimljivo, kod oba tima najefikasniji su bili kapiteni - Leposava Glušica je predvodila napad Mladosti NP sa deset pogodaka, dok je Aneta Adžić osam puta zatresla mrežu gostujućeg sastava.

Druga utakmica igra se desetog maja sa početkom u 20:30, kada će domaćin biti klub iz Nove Pazove