Pobeda plavo-belih pred derbi sezone

Romantičari su izvojevali važnu pobedu protiv obrenovačkog Radničkog kojom su prišli na tri boda razlike gradskom rivalu, FK Zemun, u trenutku kada ih očekuje derbi u "Gornjoj varoši" naredne subote. Plavo-beli su slavili rezultatom 1:0, poluvreme 0:0.

Po prelepom vremenu, ali u dosta nefudbalskoj atmosferi u kojoj nije bilo uobičajene podrške Plave unije zbog odavanja počasti nevinim žrtvama stradalim u dešavanjima koja su celu Srbiju zavila u crno. Pre utakmice su igrači oba tima držali poruku ispisanu na platnu - "Igramo, ali bez osmeha - slava stradalima!"

U utakmici gde je viđena velika borba, plavo-beli igrači su imali više od igre i zasluženo slavili golom Dejana Bajića u 56. minutu meča.

Kao što smo već napisali, narednog vikenda igra se derbi utakmica koja privlači veliku pažnju ne samo navijača OFK Beograda i Zemuna, već i cele sportske javnosti Srbije. Vidimo se u Zemunu, i neka pobedi bolji!

Budućnost 1 : 0 Teleoptik
Zvezdara 4 : 0 Ušće Novi Beograd
Borac 0 : 5 Prva iskra
Sinđelić 3 : 1 Brodarac
BASK TEK 3 : 2 Torlak
OFK Beograd 1 : 0 Radnički (O)
BSK Borča 0 : 0 Zemun
Studentski grad 0 : 1 Jedinstvo