Nov poraz Kragujevčana, ovog puta bolji od njih je bio Grafičar

Kragujevčani se nalaze u strmoglavom padu na tabeli, jer su ovog proleća samo dvaput remizirali uz čak 6 poraza, a posle jesenjeg dela prvenstva bili su treći iza neprikosnovenog dvojca Partizana i Crvene Zvezde. Sada ih je i Grafičar sustigao nalazi se samo mesto niže i dva boda manje, pa danas ima prilku da ih pobedom pretekne.

Grafičar dolazi u rano vođstvo, igrao se 6. minut kada je Fajsal na asistenciju Bubnja zatresao mrežu Kragujevčana. Mladi Šumadinci su veoma brzo mogli do poravnanja rezultata samo da je Ugrenović u 11. minutu sa desetak metara pogodio mrežu umesto okvira gola. Kazna je stigla nepun minut kasnije, opet je strelac za domaće bio Fajsal.

Veoma rano Grafičar je stekao zavidnu prednost, pa je u nastavku spustio ritam utakmice. Igraju ležernije, ali i sa takvom igrom su mogli da povećaju prednost samo da su Gojkov i Fajsal iskoristili svoje prilike. Tačku na prvo poluvreme stavljaju golovima Gojkov u 43. i Bubanj u prvom minutu nadoknade za visokih 4:0.

U prvih 10 minuta nastavka po jednu idealnu priliku su propustili da realizuju Bubanj kod domaćih i Pantović za goste, u oba slučaja intervencijama su se istakli golmani. Bubanj je i u 68. minutu mogao da se upiše u strelce, ponovo je sjajno intervenisao Lešnjak, dok ga je minut kasnije spasla stativa koju je sa svega tri metra pogodio Boris Cvetković.

Pošto domaći nisu uspeli da realizuju svoje prilike stigla ih je kazna u 75. minutu. Nakon brze tranzicije sam se pred Marinkovićem našao Ognjanović i poslavši loptu u ćoše postigao počasni pogodak za Radnički. Bio je ovo nov poraz Kragujevčana, klizanje ka ponoru se nastavlja, danas ih je Grafičar savladao rezultatom 4:1.

Prvenstvo se igra po ubrzanom tempu, pa je već u sredu na programu 27. kolo kada će Grafičar na obližnje Staro sajmište u goste Brodarcu, dok Radnički ide na noge Vojvodini u Novi Sad.

RFK GRAFIČAR - RADNIČKI 1923 4:1 (4:0)

STADION: Rajko Mitić-jug veštačka trava. GLEDALACA: 120. GL.SUDIJA: Stojanović Andrija. POM.SUDIJE: Rajković Miloš i Božović Goran. STRELCI: Fajsal 6. i 12, Gojkov 43. i Bubanj 45+1.min (Grafičar), Ognjanović 75.min (Radnički Kg). ŽUTI KARTON: Ugrenović (Radnički Kg).

GRAFIČAR: Marinković, Milojković (Bajagić), Radović, A.Cvetković (B.Cvetković), Radić, Petrović, Gojkov (Škobalj), Lolić (Dimitrijević), Bubanj, Bajić, Fajsal (Motika).

RADNIČKI (KG): Lešnjak, Ugrenović, Polovina, D.Ristić, Perović (Jevtović), Kojić, Marisavljević (Dimitrijević), Pantović, A.Ristić (Antonijević), Tomić (Kosanović), Petrović (Ognjanović).

RFK Grafičar 4 : 1 Radnički 1923
Radnički (NB) 0 : 2 Vojvodina
Rad 0 : 2 Crvena zvezda
TSC 1 : 1 Mladost (L)
Partizan 7 : 0 OFK Vršac
Voždovac 3 : 1 Napredak