Vojvodina u Bačkom Gradištu pobedila Slogu

Kapiten Gradištanaca Pelengić pred golom Sloge - foto: FK Vojvodona

U izuzetno fer utakmici, bez ijednog kartona, Bačkogradištanci su pobedili Slogu i osvojili tri važna bod u borbi za opstanak. Gosti su poveli u 9. minutu preko Rajčanjia iz slobodnjaka sa 20 metara. Erdeljan je, takođe iz slobodnog udarca sa 25 metara, izjednačio u 23. minutu. Isti igrač je osam minuta kasnije, posle Kovačevićevog izvođenja udarca iz ugla, bio najviši u skuku i glavom poslao loptu u mrežu za 2:1. Na odmor se otišlo bez ičije prednosti, jer je Vukas u 36. minutu izjednačio na 2:2.

U nastavkuje viđen samo jedan gol. Bošnjak je u 75. minutu oduzeo loptu u kaznenom prostoru gostiju, obišao golmana i pobedničkim golom krunisao svoju dobru igru za konačnih 3:2.

Vojvodina - Sloga   3:2 (2:2)

Bačko Gradište: Igralište u SC „Đorđe Tapavica Džoja“. Gledalaca: 100. Sudija: Boris Vukanović (Subotica). Strelci: Erdeljan u 23. i 31, Bošnjak u 75. minutu za Vojvodinu, a  Rajčanji u 9 i Vukas u 36. minutu za Slogu.

Vojvodina: Slijepčević, Kiš (od 46. Stefanov), Kovačević, Pelengić, Bošnjak, Jović (od 46. Savkov), Ćirić (od 70. V. Novaković), Radosavljević, Efendić, Prodanov (od 70. Dražić), Erdeljan (od 70. Sikimić).

Sloga: Zorić (od 57. Damjanović), Kemenj (od 46. Krmar), Milošević, Šević (od 46. Eror), Sapožnjičenko (od 46. Mihajlović) Vukas, Mitrović, Konjović, Kartalija, Purić, Rajčanji.