FSU Kraljevica na krilima Dušana Brkića do šesnaeste pobede

Zbog turnira mlađih kategorija u organizaciji FK Timok 1919, meč 22. kola Zaječarske okružne lige između FSU Kraljevice i FK Malinika iz Podgorca odigran je na terenu OFK 019 kod spomenika ’’Ljubi Didiću’’. ’’Vukovi’’ sa Kraljevice su bolje otvorili meč i već u 11. minutu stigli do vođstva. Nikola Aleksić je udarcem sa dvadesetak metara pogodio stativu ali se lopta odbila do spretnog Dušana Brkića kome nije bilo teško da pošalje loptu u mrežu.

U 23. minutu Miša Jović je zaradio direktan crveni karton zbog vređanja glavnog sudije Aleksandra Matejića iz Sokobanje pa su gosti ostali sa igračem manje u polju. To ih nije demotivisalo pa su ubrzo zatim imali idealnu priliku da iz jedanaesterca stignu do izjednačenja u 29. minutu. Grešku odbrane domaćih iskoristio je brzonogi Nikola Belčić i iznudio prekršaj unutar šesnaesterca nakon nesmotrenog starta Marka Jelenkovića. Međutim Danko Stepanović je loptu sa bele tačke poslao visoko iznad gola golmana Mladena Miladinovića.

Dva brza gola pred sam kraj prvog poluvremena rešila su pitanje pobednika. U 41. minutu Milan Gligorijević je nesebično uposlio Kevina Šafera koji je duplirao prednost Kraljevice. Samo četiri minuta kasnije udarac Kevina Šafera odbranio je golman Nono Žurkić, a Boban Đokić se našao u pravo vreme na pravom mestu i sa ivice peterca poslao loptu u nebranjeni deo mreže za konačnih 3:0.

FSU KRALJEVICA - MALINIK 3:0 (3:0)

ZAJEČAR: Teren kod spomenika ‘’Ljubi Didiću’’ na Kraljevici. Gledalaca: 100. Glavni sudija: Aleksandar Matejić (Sokobanja) Strelci: Dušan Brkić u 11., Kevin Šafer u 41. i Boban Đokić u 45. minutu. Žuti kartoni: Boban Đokić, Marko Jelenković i Nemanja Dinić (FSU Kraljevica). Crveni karton: Miša Jović u 23. minutu (Malinik)

FSU KRALJEVICA: Miladinović, Brkić, Pavlov, Ćosić (R. Žikić), Jelenković, Dinić, Šafer, Gligorijević (Radanović), Aleksić, M. Žikić, Đokić (Čikarić – Denić)
MALINIK: Žurkić, Taricić (Siminjesković), Trujić (Madanović), D. Jankucić, Todorović, Živković, Belčić, Stepanović, Milošević, Jović, G. Jankucić (Stanić)

Osnić 6 : 0 Rudar
Rudar Vrška Čuka : Šljivar
Sloga 1 : 7 Midžor
Kosovo 1 : 1 Hajduk
Trebič 4 : 0 Omladinac
FSU Kraljevica 3 : 0 Malinik