IMT kraj "Studenjaka" overio titulu

Novobeogradski derbi između dva tima čiji su stadioni udaljeni svega par stotina metara odigran je u svečarskoj atmosferi. Domaći su nadmašili plan i plasmanom u play-off mogu biti više nego zadovoljni, dok su gosti još pre dva kola i matematički obezbedili plasman u elitni rang, što je najveći uspeh kluba za 70 godina postojanja.

Što se same igre tiče IMT je bolje otvorio utakmicu. Nakon centaršuta Luke Lukovića u 17. minutu na drugoj stativi se našao mlađi brat Miloš i glavom loptu sproveo u gol. Deset minuta kasnije Stamenić je oprobao udarac sa 18 metara, lopta je prohujala tik iznad prečke.

Miloš Luković je u 30. minutu pobegao odbrani domaćih povukavši loptu sa centra i kada je stigao na domak gola opalio po njoj, ona je pogodila golmana domaćih u glavu i odbila se u polje. Isti igrač se četiri minuta kasnije na pas Vidića ponovo našao sam kao duh pred Vitorovićem, međutim dao je sebi duži for, pa mu je golman domaćih padom u noge izbio loptu. Mladi Miloš se danas ispromašivao, igrao se 39. minut kada neometan sa 10 metara loptu šalje pored stative. IMT je potpuno nadigrao svog domaćina, a što nije veća razlika na poluvremenu uz mlađanog Lukovića kriv je i Vidić koji je u 44. minutu sa 3-4 metra glavom prebacio gol.

Radnički u drugom poluvremenu igra puno bolje, a za to je nagrađen izjednačenjem u 52. minutu. Matejević je uputio centaršut na penal odakle je Gluščević loptu glavom sproveo do druge stative gde se našao Đokić i sa par metara je poslao iza leđa nemoćnog Kojića. Svoju reviju promašaja u 54. minutu je nastavio Miloš Luković, da bi dva minuta kasnije i Vidić propustio da savlada, danas veoma dobrog, golmana domaćih.

Gosti nastavljaju sa atacima, a Radočaj u 66. minutu ne uspeva sa nekih 7-8 metara da savlada sedamnaestogodišnjeg Vitorovića, koji svojim odbranama polako izrasta u junaka utakmice. Međutim u 81. minutu nije mogao ništa kada je Miloš Luković sa 10 metara poslao precizno loptu u sam ugao. Mladi špic IMT-a je nazaslužniji za današnji trijumf i overu prvog mesta, mada je mogao da se proslavi obzirom koliko je njegovih šansi ostalo neiskorišćeno. Utakmicu je pogotkom zatvorio Radočaj u 90. minutu posle divnog pasa Šedraka.

Narednog vikenda na programu je poslednje kolo kada će IMT ugostiti Novi Sad, dok Radnički igra iz juga "Rajka Mitića" protiv Grafičara.

RADNIČKI (NB) - IMT 1:3 (0:1)

STADION: Radnički. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Gnjatović Marko. POM.SUDIJE: Savić Nebojša i Jeremić Stefan. STRELCI: Đokić 52.min (Radnički NB), M.Luković 17. i 81. i Radočaj 90.min (IMT). ŽUTI KARTONI: Pešić, Marjanović i Obradović (Radnički NB), Ćirković (IMT).

RADNIČKI (NB): Vitorović, Ilić, Matejević, Gluščević (Gordić), Veličković (Obradović), Pešić, Lukić (Marjanović), Đokić, Sekulić (Gulan), Kojić, Ćurčić (Nuredini).

IMT: Kojić, Savić, Delević, Glišić, Stefanović, Vidić (Šedrak), M.Luković, Stamenić (Ćirković), Džinović (Stevanović), Kijevčanin (Vukić), L.Luković (Radočaj).

Radnički (NB) 1 : 3 IMT
Jedinstvo (Ub) 1 : 0 Radnički (SM)
RFK Novi Sad 1921 3 : 2 Železničar
Inđija Toyo Tires 3 : 0 RFK Grafičar