"Traktor" u petoj brzini protiv šampionskog "parnog valjka"

Traktoristi" su imali čast da prvi ugoste novog omladinskog šampiona na svojoj "Old tractor Areni" u nedeljnom matine terminu.

Da li je ta činjenica momcima u crvenim dresovima okovala noge, tek nakon samo 17 sekundi igre Partizan dolazi u vođstvo preko Petrušića. Brzo su se domaći pribrali, a Vukić u 6. minutu odbijenu loptu od golmana Partizana nakon šuta Ognjenovića sa svega 5 metara šalje visoko iznad gola. Erić se odbranom istakao i u 10. minutu posle rezantnog udarca Šedraka sa petnaestak metara, mreža gostiju je ostala da miruje.

Domaći izjednačuju u 16. minutu golom Šedraka iz kaznenog udarca, prethodno je Mirčetić nepropisno zaustavio Madubu u svom šesnaestercu. Mogli su gosti brzo da odgovore, u 21. minutu sam pred golmanom IMT-a našao se Petrušić, prizeman udarac mu je nogom odbranio Vojvodić. Ekipe se periodično smenjuju u napadu, posle izjednačenja Partizan je preuzeo terensku inicijativu.

Malo zatišje potrajalo je do 35. minuta kada se na 13 metara od gola namestio Ognjenović, samo što nije najbolje podesio nišanske sprave pa je prebacio gol gostiju. Stojanović je sa iste udaljenosti tri minuta kasnije bio mnogo precizniji pogodivši rašlje i doveo "traktoriste" u vođstvo. Sjajno prvo poluvreme domaći igrači su zaključili još jednim pogotkom u 44. minutu. Ognjenović je izveo korner, na petercu se sam kao duh našao Ukačukvu i loptu "zakucao" u mrežu.

Rapsodija momaka u crvenim dresovima nastavljena je u 48. minutu, strelac četvrtog pogotka za IMT bio je Krstić lepim lob udarcem. Potom Erić u 53. minutu spašava goste još veće blamaže odbranivši šut Ognjenovića iz blizine. Izgleda da se šampionska titula malo više proslavljala prethodnih dana, jer se igra Partizana raspukla poput mehura.

U 60. minutu je već ogromnih 5:1, divan prodor i asistenciju Krstića u pogodak je pretvorio Šedrak, gosti su potpuno deklasirani. Zatim lepu akciju Šedraka i Ukačukvua ovaj potonji ne realizuje u 75. minutu, izašao je sam pred gol gostiju, ali je loptu poslao pored stative. Spustili su potom domaći ritam pa se igra do završetka meča odvijala uglavnom na sredini terena.

Ovom visokom pobedom omladinci IMT-a su pokazali da sasvim zasluženo prvenstvo završavaju, iza Partizana i Crvene Zvezde, na trećem mestu. IMT u poslednjem kolu gostuje ekipi TSC-a, dok Partizan u svom "Zemunelu" dočekuje Brodarac.

IMT - PARTIZAN 5:1 (3:1)

STADION: FK IMT. GLEDALACA: 150. GL.SUDIJA: Milenković Miroslav. POM.SUDIJE: Hrutka Marko i Arnautović Nemanja. STRELCI: Šedrak 16. (k.u.) i 60, Stojanović 38, Ukačukvu 44. i Krstić 48.min (IMT), Petrušić 1.min (Partizan). ŽUTI KARTONI: Vukić i Ristić (IMT), Cimbaljević (Partizan).

IMT: Vojvodić, Vukmanović (Misić), Maduba, Beković, Obekpa (Tešanović), Vukić (Karaman), Krstić (Čolić), Stojanović, Ukačukvu, Ognjenović (Ristić), Šedrak.

PARTIZAN: Erić, Ćelić, Mladenović (Vidaković), Tanasijević, Petrušić, Isailović (Trifunović), Ilić (Bebek), Krajnović, Cimbaljević (Petrović), Mirčetić (Sretenović), Nikolić.

Čukarički 1 : 1 RFK Grafičar
Brodarac 2 : 1 Voždovac
IMT 5 : 1 Partizan
Novi Pazar 2 : 1 TSC
Napredak 0 : 6 Rad
OFK Vršac 3 : 0 Radnički (NB)