Meševo "potonulo" u Dunavu

FK Dunav - foto: S. Ranđelović

Dunav je nastavio da teroriše protivnike i oštricu furioznih Prahovčana na svojoj koži je osetio rival iz Meševa. Za domaćina je utakmica bila od velikog značaja i ušli su u meč sa presijom kao na svakoj prethodnoj utakmici. Stiče se utisak da su igrači Dunava više želeli pobedu, iskazali više htenja, upornosti da pokažu da prethodne igre nisu bile slučajnost.

Od starta su se momci trenera Ranđelovića rastrčali po terenu, visokim presingom i kolektivnim pristupom došli do željenog cilja. Gosti su razočarali, nisu opravdali visoke pozicije i samo su na momente nagoveštavali da imaju kvalitetne pojedinaca, ali Ristić, Petrović i ostali danas nisu imali svoj dan.

Kod prvog gola Stojanov se našao u situaciji “jedan na jedan” sa golmanom Markovićem, odbijena lopta je ponovo došla do dvostrukog strelca koji je prosledio do Dedijera, mladi igrač je precizan I pogađa malu mrežu za vođstvo u 20. minutu. Na scenu ponovo stupa raspoloženi Stojanov, koji upotrebljivi centaršut mlađanog Kiša glavom sprovodi u mrežu. Samo što je počelo drugo poluvreme akcija domaćina tekla je po desnoj strani, akteri su Adamović i Kiš, sledi asistencija za Stojanova za ubedljivih 3:0. Tačku na jednu od najboljih prestava u nastavku prvenstva stavio je Jezdić sa “bele tačke”. Zasluge idu na adresu mladog Dedijera, koji je solo prodorom uleteo u kazneni prostor Meševa i bio nepropisno srušen, dovoljno da autoritativni Đorđević, bez razmišljanja pokaže na jedanaesterac.

DUNAV - MEŠEVO 4:0 (2:0)

Stadion u Prahovu. Gledalaca oko 200. Sudija Nenad Đorđević (Bor), pomoćnici Đorđe Šaronjić I Lazar Jovanović. Strelci: 1:0 Dedijer 20, 2:0 Stojanov 38, 3:0 Stojanov 49, 4:0 Jezdić 80.min (k.u). Žuti kartoni: Bogoslovski, Ranđelović (Dunav).

Dunav: Marunić, Adamović, Janić (Maksimović), Popović, Bogdanović (Bogoslovski), Jezdić, Puljecović (Matović), Dedijer, Kiš (Stančić), Radulović, Stojanov (Babić).

Meševo: Marković (Stanković), Milošević, Tomić (Vukojević), Ristić, Jović (Pendo), P. Petrović, Debeljaković (F. Petrović), Savić, Ristić, Nikolić, Smiljković (Vukojević).

Radnički (P) 0 : 0 Pčinja
Car Konstantin 1 : 3 Timočanin
Dunav 4 : 0 Meševo
Jedinstvo (P) 3 : 0 OFK Brzi Brod
Vlasina 2 : 1 SFS Borac
Radnički (S) 0 : 2 GFK Dubočica