Preokret "belih" u znaku kapitena Despotovića

Marko Despotović kapiten Sloge režirao preokret za pobedu protiv Takova Foto: G. Šljivić

Sloga je sezonu završila pobedom, doduše Pirovom, jer je i pre duela sa Takovom ispala sa srpskoligaškog "Zapad". "Beli" su danas zaslužili pobedu i nagrađeni su za veliki trud i zalaganje u finišu meča, iako je protivnik imao dva gola prednosti. Takovo je prvo pripretilo preko Mirkovića, uzvratio je Dimitrić koji je šutirao tik pored stative gola Milanovčana. U 16. minutu Sloga je imala napad, oboren je M. Jovanović, ali se pištaljka arbitra Dimitrijevića nije oglasila, iako je svima na stadionu to bio jedanaesterac. U nastavku te akcije, brza kontra gostiju, na loptu je natrčao omaleni Pirgić i zakucao je u donji desni ugao. U 25. minutu Stojanović je sa par metara umesto praznog gola pogodio stativu, da bi i gosti u 45. minutu preko pokretljivog Marinkovića pogodili prečku gola Sloge.

Terenska inicijativa domaćih bila je izražena celo drugo poluvreme, stvarali su „beli“ i promašivali prilike. Arbitar Dimitrijević još jednom nije svirao čist jedanesterac posle prekršaja nad Jovanićem,a onda je usledila kazna. Igrao se 72. minut kada su gosti organizovali jednostavnu i brzu akciju,a siguran egzekutor bio je rezervista Pavlović za dupliranu prednost Takova. Tada se činilo da je sve rešeno, ali tako nije mislio Slogin „đetić“ i kapiten Marko Despotović. U 77. minutu se konačno našao na pravom mestu i zakucao loptu pod prečku gola Bojovića za 1-2. U 90. minutu ponovo gužva u šesnaestercu Takova, a Despotović ponovo najprisebniji za izjednačenje 2-2. Utakmica je produžena četiri minuta,a u završnici pomenute nadoknade ubačenu loptu pred gol gostiju primio je rezervista Petrović i poslao je u gol Milanovčana za veliku radost na stadionu i pobedu Sloge. Kraljevački "beli" su ligu okončali na 13. mestu na tabeli (bolji međusobni skor od imenjaka iz Bajine Bašte), dve pozicije i dva boda manje od zone spasa.

Pobeda za kraj sezone - Aleksandar Đoković u duelu sa igračima Takova Foto: G. Šljivić

SLOGA (KV) - TAKOVO 3:2 (0:1)

Gradskli stadion u Kraljevu Gledalaca: 200 Sudija: Srđan Dimitrijević (Kragujevac) 6 Strelci: Despotović u 77. i 90. i Petrović u 90. (+4) minutu za Slogu,a Pirgić u 16. i Pavlović u 72. minutu za Takovo Žuti kartoni: N. Jovanović, Markiš i Jovanić (Sloga), Opančina i Pavlović (Takovo). Igrač utakmice: Marko Despotović (Sloga) 7,5.

SLOGA: Grujičić 6,5, Pantović 6,5, Todorić 6,5, Dimitrić 7, N. Jovanović 7, Despotović 7,5, Markiš 7, M. Jovanović 6,5, Jovanić 6,5, Đoković 7 (Stajki -), Stojanović 7 (Petrović 7).

TAKOVO: Bojović 6, Cerović 6,5, Đorđević 6,5, Marinković 6 (Grujić 6,5), Nedeljković 6,5 (Mijatović 6,5), Pirgić 7 (Jočović 6,5), Ćirković 6,5,, Brkić 6,5, Mirković 6,5 (Opančina -), Vujović 6,5 (Pavlović 7), Maksimović 6,5.

Polet (Lj) 1 : 3 Smederevo 1924
Real 2 : 2 Sloga (BB)
Tutin 2 : 1 Sloga (P)
Sloga (K) 3 : 2 Takovo
Budućnost Krušik 2014 2 : 1 OFK Mihajlovac
FAP 1 : 1 Rađevac