Posle pet godina, Balkan Mirijevo izborio povratak u Beogradsku zonu

Radost igrača i navijača Balkan Mirijeva posle utakmice; foto M. Đ. za srbijasport.net

Revanš baraža za popunu Beogradske zone je opravdao očekivanja brojnih gledalaca. U uzbudljivoj utakmici kraj Ranžirne stanice, Mirijevci su sačuvali gol prednosti iz prvog susreta (1:0) i vratili se u zonu posle pet sezona. Fudbaleri Lokomotive će dugo žaliti za dva pogotka prednosti na poluvremenu i novim vođstvom u finišu, sa kojim su bili nadomak produžetka, na kraju ih je stigla kazna i posle dugo godina ispadaju u Prvu beogradsku ligu.

Taktičko nadmudrivanje trenera Nebojše Radišića i Igora Ćebića do 24. minuta i vođstva domaćih. Napadač Milan Prelić je usamljen sa desetak metara udarcem glavom lobovao Radića. Izgledalo je da Balkan Mirijevu nema spasa, posle centaršuta Siječa sa desnog boka, bek gostiju Jovan Nikolić je nespretno reagovao na petercu i autogolom povećao prednost domaćina. Oba tima tražila su po penal u prvom poluvremenu, ali je sudija Stefan Mikavica procenio da Vasović i Dimitrijević simuliraju i opomenuo ih žutim kartonima.

Neobjašnjiv pad u igri Lokomotive u nastavku koriste gosti da za kratko vreme izjednače. Smanjio je Luka Perović sjajnim udarcem sa dvadeset metara, lopta se od stative odbila u mrežu. Posle šanse Radosavljevića za domaćina, izjednačio je Ilija Savić udarcem sa peterca, prethodno je M. Stojanović idealno prošao po levom boku.

Usledio je period obostrano ofanzivne igre, sa prilikama Dimitrijevića za Mirijevce i Prelića za Lokomotivu. Domaći tim je minut pre kraja došao na korak od produžetka, iskusni napadač Anto Vasović primio je loptu u šesnaestercu i iz okreta zatresao mrežu. Gosti su krenuli u napad i iznudili grešku golmana Stojića, loptu je primio rezervista Miloš Vesić i doneo veliko slavlje brojnim navijačima iz Mirijeva.

Lokomotiva - Balkan Mirijevo 3:3 (2:0)

STADION: Kod Ranžirne stanice. GLEDALACA: 500. STRELCI: Prelić u 24, Nikolić (autogol) u 29. i Vasović u 89. za Lokomotivu, Perović u 65, I. Savić u 69. i Vesić u 90. minutu za Balkan Mirijevo. SUDIJA: Stefan Mikavica. POMOĆNICI: Dejan Božić i Tihomir Šoškić (svi iz Beograda). ŽUTI KARTONI: Vasović (Lokomotiva), Perović, Dimitrijević, U. Savić, Kojić (Balkan Mirijevo).

LOKOMOTIVA: Stojić, Siječo, Bulat (od 77. Nešković), Dimitrijević (od 72. Gogić), Petrović (od 77. Pavlović), Aleksovski, Radosavljević (od 77. Stojanović), Perduv, Prelić, Spasić, Vasović.

BALKAN MIRIJEVO: Radić, Nikolić (od 88. Miladinović), M. Stojanović, Jaramaz, S. Stojanović (od 46. Jevtić), Dimitrijević (od 88. Grujić), U. Savić, I. Savić (od 75. Kojić), Perović, Šegrt (od 57. Vesić), Gajić.

KFK Ravna gora 1 : 3 Balkan Mirijevo
Posavac Tišma 2 : 2 Poštar Zvezdara
BSK 1925 3 : 2 Šećeranac Ada
Siti Sport Klub 5 : 3 Beograd Karaburma
Umka 0 : 0 Borac
Bratstvo 4 : 1 Dunav