03.03.2008 G.Ćirović

Treća uzastopna pobeda Sloge

Košarkaši Sloge ostvarili su treću prvenstvenu pobedu, pošto su u 18. kolu Svislajon lige, u jednom od najboljih izdanja ove sezone pred svojim navijačima, potpuno zasluženo, rezultatom 96:81, savladali beogradsku Mega Akva Montu, jednog od glavnih kandidata za super ligu.
U finišu prve i na početku druge četvrtine, posle sjajne solo partiture Nemanje Dašića i dve trojke Trtića, Sloga je napravila neverovatnu seriju, 21:0 i stigla do prednosti od 17 poena, 38:21. Prve poene za goste u drugom kvartalu postigao je Nikolić u 14. minutu. Beograđani su pokušali agresivnim presingom da uhvate priključak, ali je rezultat posle 20 minuta glasio, 55:41 za Kraljevčane.

Da Sloga ne može bez pehova potvrdilo se u 23. minutu kada se povredio plejmejker Slobodan Pejović. Bio je to veliki hendikep, jer je iz igre zbog povrede već izašao Trtić, a Miloš Pejić u ovom meču nije mogao da računa ni na Marka Popovića.
Na startu poslednje četvrtine Sloga nije poentirala tri i po minuta, Mega se serijom 8:0 približila na 82:68, ali je tada odgovornost na sebe preuzeo kapiten Jugoslav Dašić, i manirom pravog vođe doveo svoj tim do zaslužene, desete prvenstvene pobede.
Pored velike borbenosti i dobre igre, treba naglasiti da su igrači Sloge ostvarili apsolutnu dominaciju u skoku, 40:18, i da su imali četiri asistencije više od rivala. Međutim, trener gostiju Aleksandar Kesar i prvotimac Slavko Stefanović, razloge poraza nisu tražili u činjenici da su nadigrani u svim elementima košarkaške igre, već u sudijskim odlukama, i atmosferi na tribinama.

- Dali smo 120 odsto svojih mogućnosti, ostavili srce na terenu, i uprkos velikim problemima sa povredama, uspeli da savladamo izuzetno jaku ekipu. Nastavili smo seriju fenomenalnih rezultata i iskreno čestitam mojim igračima. Sa druge strane, gosti su "napisali dobar sastav", ali su promašili temu, i za ono što su rekli na pres konferenciji zaslužuju čistu jedinicu! Ne znam da li ekipe koje se bore za super ligu očekuju da im se svi sklone ? Ista priča bila je u Čačku, a verovatno će biti i kada još neki kandidat pognute glave napusti Kraljevo. Ko misli da dođe do super lige, mora da pobedi Slogu, a to, videli ste, nije tako jednostavno, istakao je Slogin šef struke, Miloš Pejić.

SLOGA - MEGA AKVA MONTA 96:81 (26:21, 29:20, 27:19, 14:21)

Kraljevo, Hala sportova, gledalaca: 1.500, sudije: Marko Juras (Beograd), Uroš Obrknežević (Beograd), Jovica Peulić (Čačak).
SLOGA: N.Dašić 16 (6sk, 1as), Trtić 9, Mijović 11 (10sk), Simović, Matović, Stojaković 11 (3sk, 6as), Petrović, Grubišić 13 (14sk, 2as), J.Dašić 18 (2sk, 2as), Pejović 10 (3sk).
MEGA AM: Stefanović 9, Dragićević 12 (2sk, 5as), Vreća, Cvetković, Katnić 11, Mitrović 6, Stojačić 4 (5sk), Marković 8, Nikolić 25 (6sk), Đorđević, Maravić, Tomović 6 (2as).

Novi Sad 66 : 76 Borac
Sloga 96 : 81 Mega Aqua Monta
Lions 85 : 77 Radnički Invest
Zdravlje Actavis 68 : 76 Radnički 034 Group
Vizura 88 : 94 Ergonom
Napredak Rubin 87 : 97 Mašinac