Katastrofalna igra FUD-a u priprenmoj utakmici protiv ekipe Jezera

Igralište FUD-a - foto: Žarko Arsić

FUD je sinoć odigrao pripremnu utakmicu protiv ekipe "Jezera" iz Zlatara. Slaba igra brusjana iako nije igralo nekoliko standardnih igrača. Jezero je već u 6. minutu imalo šansu kada je Bogićević prošao po levoj strani ubacio loptu u peterac, a Todorović šutira pravo u golmana Jovanovića.

Simić u 11. minutu lepo prihvata loptu šutira sa 5 metara ali pored gola. I Ralić je imao veoma dobru priliku da se upiše u strelce ali je njegov šut izblokiran. Posle nekoliko neiskorišćenih šansi Jezero je postiglo gol u 28. minutu strelac je Radović Marko 0:1. Jezero je povećalo prednost u 37. minutu kada Simić prihvata dugu loptu i koristi svoju brzinu pretrčava svog čuvara šutira a lopta završava iza leđa golmana Jovanovića 0:2 . Vidno je bio ljut Simić iz domaće ekipe sa razlogom jer je ekipa iz Zlatara održala čas fudbala bruskim metalcima.

U drugom poluvremenu Jezero je nastavilo sa dobrom igrom. Radović je u 48. minutu na centaršut Simića šutirao iz prve ali daleko preko gola. Smanjili su brusjani u 60. minutu posle greške odbrane Jezera Karadžić je je pogodio i smanjio rezultat na 1:2. Samo četri minuta kasnije odlično Marinković dugom loptom pronalazi Todorovića koji propušta loptu Simiću a ovaj snažnim šutom pogađa gol Jovanovića 1:3. Brzonogi Radović je u 66. minutu pogodio za 1:4. Brusjani nisu imali rešenja za brzonoge Simića i Radovića pa je tako u 70. minutu Simić odlično asistira Radoviću koji po treci put pogađa gol Jovanovića 1:5. Do kraja u 74. minutu Karadžić je pogodio za konačnih 2:5 sa bele tačke.

FUD - Jezero 2:5 (0:2)

Brus-Gradski Stadion. Gledalaca: 50. Sudija: Simić Aleksandar (Brus). Strelci: Karadžić u 60,74. za FUD, a Radović u 28, 66, 70, Simić u 37, 64. za Jezero.

FUD: Jovanović, Pavlović, Đurić –Jovašević , Vračarević, Nikolić, Zdravković, N.Obradović, A.Obradović, Deljanin, Đorđević, Karadžić. Igrao je još: Knežević.

Jezero: Ml. Radović, Punoševac, Bogićević, Marković, Raičević, Perić, Tomić, Todorović, Simić, Vučković, Mar.Radović. Igrali su još: Marinković, Ralić.

Sloga (L) 4 : 2 13. April
Dedina 2 : 2 Jastrebac
Gradina 3 : 1 Polet 57
Gornji Stepoš 4 : 0 Bošnjane
Čitluk 3 : 2 Rubin
Mačkovac 1 : 1 FUD