Gradske lige Šapca: Minimalac dovoljan za Slogu, Torpedo brojao do sedam

U dve od tri preostale utakmice radi kompletiranja jesenjeg dela takmičenja Gradske fudbalske lige Šabac - grupa Mačva, koje su odigrane u nedelju, bodove su odnele gosti - Sloga i Torpedo 1924. Sloga je to učinila u Ševaricima, minimalnim rezultatom od 1:0, dok je Torpedo bio mnogo uspešniji u Šapcu gde su nadigrali Savacium sa 7:1. Već u 3. minutu Sloga je došla do prednosti preko svog najboljeg strelca Vladimira Đukića, što se ispostavilo i konačnim rezultatom. U utakmici bez kartona u Šapcu, Prvi gol postignut je u 16. minutu, naredni u 41., a oba je dao Branko Pantelić iz gostujuće ekipe. Period od 60. do 77. minuta bio je prilično uzbudljiv jer je tada viđena većina golova. Gosti su ih postizali kao na traci, i to preko četiri različita igrača, da bi domaći pri rezultatu od 0:3 dali svoj. Dva puta u listu strelaca upisao se Nemanja Rajić, trenutno najefikasniji igrač ove grupe sa 13 postignutih golova.

Nakon ovih rezultata pozicije se nisu menjale, ali su naravno Sloga i Torpedo smanjili svoje zaostatke za Sanrajsom. Torpedo je treći sa minusom od četiri boda, dok je Sloga ispred njih i u “vidokrugu” jedne pobede i eventualnog poravnjanja sa Šapčanima. Međutim, imaju značajan zaostatak po pitanju gol razlike (29:21) koju bi morali da nadoknade u poslednjem meču polusezone kako bi poneli titulu jesenjeg prvaka. Tu utakmicu igraće naredne nedelje 19. novembra na svom terenu protiv Savaciuma.

Izvor: ofssabac.org.rs

Savacium : Roma - Odžino selo
Sloga : Culjković
Napredak : Partizan
Omladinac 2013 : Torpedo 1924