Važna pobeda "crveno-belih" u Podgorici

Detalj sa meča - foto: kkcrvenazvezda.rs

Košarkaši Crvene zvezde su savladali Studentski centar u Podgorici, rezultatom 77:91, u okviru 12. kola ABA lige. Crveno beli su zabeležili važnu pobedu, nastavili niz u regionalnom takmičenju (sedma pobeda za redom) i ostali sami na prvom mestu sa skorom 11-1.

Prema očekivanju ekipa Crvene zvezde odigrala je tešku utakmicu u Podgorici, nakon izjednačenog prvog poluvremena, povela je sa +10 u trećoj deonici, pa stala, a onda ponovo odigrala vrlo čvrstu poslednju deonicu i stigla do vredne pobede.

Upravo u drugom poluvremenu blistao je Luka Mitrović. Meč je završio sa 20 poena i bio je najefikasniji pojedinac meča (18 u drugom poluvremenu). Pratili su ga Dos Santos (15 poena), Šabaz Nejpir (13), Branko Lazić (12) i Rokas Gedraitis (11). Miloš Teodosić je meč završio sa osam poena i devet asistencija.

Ono što je važno za naš tim posle ove utakmice je povratak na teren Adama Hange posle duge pauze, ali i vrlo konstantna partija Šabaza Nejpira na obe strane terena.

Ekipa Crvene zvezde Meridianbet vraća se u nedelju uveče u Beograd, a već u utorak u Arenu stiže Real.

Trener Janis Sferopulos:
- Igrali smo protiv veoma dobrog tima, ekipe koja je posebno opasna ovde. Oni igraju veoma dobro i teško je igrati protiv njih ovde. Veoma su dobro organizovani i znaju kako da igraju utakmice. Zato je ova pobeda veoma važna za nas. Čestitao bih svojim igračima. Smatram da smo u poslednjoj četvrtini zaigrali pametnije i pokazali naš kvalitet. Zasluženo smo pobedili ovu utakmicu - rekao je trener crveno-belih.

ABA liga, 12. kolo: Studentski centar – Crvena zvezda 77:91

Hala: “Morača”, Podgorica. Sudije: Milivoje Jovčić, Luka Kardum, Dragan Porobić

SC Derby 77 : 91 Crvena zvezda Meridianbet
Split 88 : 73 Mega MIS
Igokea m:tel 87 : 91 Cibona
Cedevita Olimpija 91 : 79 Krka
Borac Mozzart 79 : 71 Mornar Barsko zlato
FMP Soccerbet 77 : 92 Zadar