Lider slavio kraj Ibra

Trener Kraljeva Nikola Jovanović i košarkašice Kraljeva tokom tajm auta na meču sa beogradskom Megom

Lider je lostao neporažen i u Kraljevu i kao nije izgledalo da će tako biti nekoliko minuta pre kraja ovog dramatičnog i veoma dugog meča. Kraljevo je u finišu treće četvrtine imalo deset poena prednosti, ali je Popović sa zvukom sirene sa 15 metara pogodila trojku i to kao da je najavilo bolje izdanje Mege u poslednjem kvartalu. Uspele su izabranice Milana Vidosavljevića da se potouno vrate u meč i gledali smo igru koš za koš do samog kraja meča. „Malene“ je stao šut, poene su pogađale uglavno sa linije penala, na drugoj strani precizne su bile Vučković i Nedeljkov.

Nova akvizicija Kraljeva Valeska Perez serijom izgubljenih lopti omogućila je gošćama lake poene, ali je upravo ona posle skoka u napadu donela domaćima prednost na minut pre kraja. Ipak, Nedeljkov je pogodila za novo vođstvoi Mege, ostalo je 28 sekundi do kraja. Kraljevo je krenulo u napad u kome je ostavljena Gobeljić da šutira za tri poena, nije bila precizna, ali je Tešić uhvatila loptu. Pokušala je odmah da pogodi koš, izblokirana je, sa tribina se činilo uz vidljiv faul koji nije sviran. Time je meč bio odlučen. Inače, derbi će se pamtiti po velikom broju prekršaja, tri gostujuće i jedna domaća igračica su morale zbog pet penala na klupu. Kraljevo je počelo utakmicu vođstvom 6-0, a Mega je prve poene postigla tek posle pet minuta igre. Ipak, gošće su prve došle do opipljivije prednosti, početkom druge četvrtine bilo je 22-29. Kraljevo je na krilima sjajne Gobeljić i Nestorov uspelo da preokrene tok utakmice. U trećoj deonici Rajić i Tešić su trojkama donele i pomenutih deset poena prednosti, ali ni to nije bilo dovoljno da se izbegne treći prvenstveni poraz, a prvi kraj Ibra ove sezone. Oko hiljadu vernih navijača Kraljeva ispratilo je obe ekipe aplauzom po završetku utakmice.

ŽKK KRALjEVO - MEGA MIS 84 - 87 (22-24, 23-23, 25-16, 14-24)

Dvorana: Kutija šibica na Ibarskom keju Gledalaca: 1000 Sudije: Uskoković (Valjevo), Ljubić (Niš) i Milosavljević (Čačak).

ŽKK KRALjEVO: Gobeljić 28 (7 sk), Todorović, Brajković 19 (12 sk), Stevaović, Vasiljević 2, Emanuel 6, Janić, Perez 8 (5 as, 6 il, 6 sk), Nestorov 2, Mehović 1, Tešić 5, Rajić 13.

MEGA MIS: Vesić, Tripković 13, Vučković 9, Nedeljkov 15, Popović 13, Olić 7, Aranđelović, Talijan 2, Simončević 4, Mitrović 8, Brenjo 2 (5 sk), Rosić 14 (5 as).

Novosadska ŽKA 80 : 64 Duga
Crvena zvezda mts 90 : 38 Vrbas
Partizan 1953 80 : 49 Vojvodina 021
Kraljevo 84 : 87 Mega MIS
Student 91 : 82 Sloga Maya Consulting