XS
SM
MD
LG

Bilans prelaznog roka Srpske lige "Istok": Najviše su menjali Vlasina, Đerdap, Radnički (Svilajnac), Pčinja...

Zimski prelazni rok na srpskoligaškom "Istoku" protekao je u velikom prometu igrača. Blizu 150 igrača i trenera promenilo je sredinu i razmena se uglavnom odvijala u okviru FS RIS-a. Beležimo manji broj dolazaka iz drugih regiona ili inostranstva. Najviše su menjali Radnički (Svilajnac), Vlasina, Đerdap, Pčinja, Radnički (Pirot), Budućnost...

Poslednja Žitorađa, suočena sa finasijskim problemima, nije uspela da se ozboljnije pojača, izuzev dolaska trenerskog tandema Stevanović - Jovanović.  Takođe, i srpskoligaš iz Trgovišta nije znao da li će nastaviti prvenstvo, tako da su ostali bez nekoliko ključnih igrača.

U prilici smo da vam prezentiramo rezultate prelaznog roka, ovo je u neku ruku uvod u najavu prolećnog dela prvenstva.

Trayal - Došli: Dedijer (Dunav), Ilić (Igalo), Dukić (Kikinda), Stamenković (Budućnost). Otišli: Radivojević, Milošević, Jovanović (Jedinstvo 1936), Jović (Timočanin), Arsenović.

Jedinstvo 1936 - Došli: Radivojević, Milošević, Jovanović (Trayal), Ristić (Meševo), Ristić (Napredak). Otišli: Danilović, Lekić, Mirković, Dragićević, Čolović, Dobrosavljević, Jovanović, Denić.

GFK Jagodina - Došli: Zogović, Krstić, Đorđević, Miletić, Bogdanović. Otišli: Stanić, Radmanović, Krstić, Čakić, Vemić, Jovićević, Cmiljanović.

Radnički (Svilajnac) - Došli: Terzić (Jošanica), Mulamuratović (Tutin), Šapić (Sloga33), Petrović (Meševo), Kostić, Nedeljković (Litvanija), Marković (Vlasina), Đurđević (Radnički Niš),Kostić (Šumadija), Jovanović (Mladi borac). Otišli: Stojanović, Vasić, Todorović, Gvozdenović, Pajović, Anđelković, Jovanović, Stanisavljević, Nikolić, Ikanović, Manojlović, Kocić...

Radnički (Pirot) -  Došli: Stojev (GFK Dubočica), Čarapić (Radnički(Niš), Prokopović (Pčinja), Petrović (Mineralac).  Otišli: Ristić, Bogdanović, Adžibaba, Marković, Pavlović.

SFS Borac - Došli: Vuletić (Jedinstvo), Marković (Sloga), Svrzić (Napredak Simićevo), Petrović (Napredak Kruševac). Otišli: nema

Jedinstvo (Paraćin) - Došli: Stančić (Dunav Prahovo), Angelovski (BiH).  Otišli: Jovanović, Vuletić, Petrović, Pavlović, Ilić.

Timočanin -  Došli: Tomić (Meševo), Jović (Trayal), Mladenović (Budućnost), Petrović (Sinđelić), Petrović (Radnički Niš), Babalj (OFK Beograd). Otišli: Ilić, Milenković, Stojanović, Nakić, Kocić, Disić.

Meševo - Došli: Marković (Trayal), Miletić (ŠF finale), Ivandejkić (Tisa), Simić (Mačkovac). Otišli: Petrović, Ristić, Majdevac.

Đerdap - Došli: Đokić (Jedinstvo), Radojević (Budućnost), Dragićević (Jedinstvo 1936), Mašić (Sinđelić), Stanojević (Radnički Niš), Ramović (Omladinac), Đapa (laktaši), Đurić (Teleoptik), Modoranović i Mistriđelović (Brodoremont).  Otišli: Hrnjez, Čeliković, Brozbić, Jokić, Radičević, Živković. 

Žitorađa -  Došli: treneri Mladen Jovanović i Stefan Stevanović (Dinamo jug).  Otišli: Trener Krstić i Bernić.

Budućnost - Došli: Kostić (Radnički S.), Janković(Sinđelić), Nikolić (Žitorađa), Galić (GFK Jagodina), Pavić. Otišli: trener Boban Stanković, Mitić, Stojković, Stamenković, Milošević, Milenović.

OFK Sinđelić - Došli: J.Petrović (C. Konstantin), Ilić (Vlasina), Miljković (Jedinstvo). Otišli: L.Petrović, Čarapić, Ristić, Velinov.

Pčinja -  Došli: Ristić (BSK), Arsić (Torpedo), Arsenović (Trayal), Ćirković (Majnhajm), Stajić (Morava). Otišli: Petrović, Spasić, Mitrović, Tasić.

Dunav - Došli: Mitić (Budućnost), Bogdanović (BSK 1926), Odalović (S. Grad), Brkić (Blagotin). Otišli: Dedijer, Janić, Stančić, Koković.

Vlasina - Došli: trener Dragan Nikolić, Miljković, Stojković, Milošević (Budućnost), Marković, Đokić (Budućnost O.), Stoiljković (Jedinstvo Grdelica), Antić (Radnički P.), Stojanović (Radnik), Vučić (Spartak), Krstić (GFK Jagodina), Gašić (Meševo). Otišli: trener Maksimović, Marković (Radnički S.), Marković (Smederevo), Stamenković (Teleoptik), Mitić (OFK Bečej), Smiljković (Brzi brod), Grković (Takovo), Jović, Marinković (D. Lomnica), Miljković, Ilić.


Radnički (S) : Meševo
SFS Borac : Đerdap
OFK Sinđelić : Jedinstvo 1936
Dunav : Budućnost (P)
Timočanin : Trayal
Žitorađa : Vlasina
GFK Jagodina : Pčinja
Radnički (P) : Jedinstvo (P)
Tabela
Poz Tim Utak Pob Ner Por Bod
1 Trayal 22 22 0 0 66
2 Meševo 22 12 3 7 39
3 OFK Sinđelić 22 12 3 7 39
4 Radnički (P) 22 12 1 9 37
5 Jedinstvo 1936 22 11 3 8 36
6 Radnički (S) 22 11 2 9 35
7 SFS Borac 22 11 1 10 34
8 GFK Jagodina 22 9 5 8 32
9 Budućnost (P) 22 8 7 7 31
10 Dunav 22 9 2 11 29
11 Jedinstvo (P) 22 8 4 10 28
12 Đerdap 22 8 3 11 27
13 Pčinja 22 7 1 14 22
14 Vlasina 22 5 6 11 21
15 Timočanin (-5) 22 5 3 14 13
16 Žitorađa 22 3 2 17 11