Druga liga Zapad: Sloboda S - Putevi Trendteks 3:2

U veoma važnom meču, kada je u pitanju opstanak na drugoligaškom „Zapadu“, odbojkašice čačanske Slobode S savladale su protivnice iz Prijepolja nakon 5 setova i 112. minuta igre. Susret je obilovao preokretima, serijama poena na obe strane i velikom borbenošću, pa je publika mogla da vidi zanimljiv duel. Uvodni set bolje su počele Čačanke i brzo stekle tri poena viška(4-1). Međutim, od tog momenta na terenu je postojala samo gostujuća ekipa, koja je najpre izjednačila skor a zatim potpuno okrenula situaciju u svoju korist. Brzo je bilo 4 poena suficita na kontu Prijepoljki(5-9), zatim 8 (7-15), pa 10 poena viška (10-20) i na kraju je set okončan rezultatom 12-25, za 0-1 u setovima. Treba istaći odlične servise Bajramovićeve u toj deonici igre. Oni su umnogome pomogli da gošće dođu do prednosti u setovima. Naredni period tim Slobode S kreće odlučnije i pravi prednost  od 2-3 poena, koju čuva do sredine seta, kada ekipa Puteva Trendteks uspeva da dođe do igre i izjednači rezultat(13-13) a zatim i povede sa tri poena razlike (15-18). Trener domaćih Majstorović, bio je prinuđen da zatraži 30 sekundi odmora, kako bi pokušao da konsoliduje ekipu. I uspeo je. Najpre je došlo do egala pri skoru 19-19 a zatim tim iz Čačka dolazi do 20-19. U triler završnici više umeća a i sportske sreće imale su igračice u crvenoj opremi, pa su dobile set sa 27-25 i izjednačile na 1-1 u setovima. U trećem periodu nije bilo nikakve rezultatske neizvesnosti, jer su domaće bile u naletu i rešile set skorom 25-12. Sjajno su tada delovale Nedovićeva, Lazovićeva, Tanovićeva i Zekavica. Četvrta deonica duela protekla je u poenterskoj klackalici do rezultata 14-13 za Slobodu S. Tog trenutka je na servis došla, već pomenuta, Edina Bajramović i na toj poziciji ostala 8 uzastopnih poena, tako da su Prijepoljke vodile 14-21, pre nego što je „desetka“ gošći sišla sa servisa. Do kraja seta razlika je uvećana na 9 poena(16-25). Na redu je bio 5. set. Furiozno su krenule Čačanke i kada je bilo 6-1, činilo se da će set brzo biti priveden kraju. No, nisu tako mislile borbene protivnice, koje stiču prednost pre promene strana!Bilo je 7-8!Gošće je tada predvodila Vanja Tošić. Ipak, nakon promene strana, domaće izvlače poslednje atome snage i „slamaju“ tim Puteva Trendteks serijom 7-1 za nedostižnih 14-9. Set je završen rezultatom 15-11 a meč 3-2 u korist izabranica trenera Majstorovića. Posle današnjeg meča Sloboda S ima 10 a Prijepoljke 12 bodova, pa im i dalje predstoji borba za očuvanje drugoligaškog statusa. U narednom kolu Čačanke putuju u Tutin a Prijepoljke gostuju timu Libera koji je lider prvenstva.

SLOBODA S – PUTEVI TRENDTEKS  3 - 2 ( 12: 25 ; 27: 25 ; 25: 12 ; 16: 25 ; 15: 11 ). SUDIJE : Joković (Lučani) i Mitrovićeva (Kosjerić)

SLOBODA S : Jakovljević G. , Nedović Đ. , Kaljević M. , Tanović M. (kapiten), Zekavica J. , Đurić S. , Maletković K. , Lazović K. , Urošević J. , Vasiljević N. , Belić M. (libero), Glišović S. (libero). Trener : Majstorović R.

PUTEVI TRENDTEKS : Krpović T. , Batizić M. (libero), Reljić N. , Tošić V. (kapiten), Veljović E. , Ljujić J. , Grbić M. , Gilić A. , Hamzić A. , Bajramović E. , Marković J. , Kijanović T. Trener : Krpović Z.

Sloboda S 3 : 2 Putevi Trendteks
Gimnazijalac 1 : 3 Libero ČA
Trstenik 3 : 1 Tajm
Ivanjica 2 : 3 Borac
Tutin Stil Jasen 1 : 3 Zlatibor