Najmlađi vodili Radnički do pobede protiv Solarisa

Detalj sa meča - foto: SPD Radnički

Vaterpolisti Radničkog savladali su ekipu Solarisa iz Šibenika, u meču za plasman od 6. do 8. mesta Regionalne lige, na svom bazenu, rezultatom 11:10 i tako se revanširali hrvatskom predstavniku za dva ovosezonska poraza.

Kraugujevčani su od početka držali konce igre u svojim rukama, a sredinom druge četvrtine uspeli su da se „odlepe“ na tri gola razlike (6:3). Međutim, gosti su u poslednjem minutu susreta postigli dva gola sa igračem više i uspeli da se u potpunosti rezultatski vrate u igru (6:5).

Gosti su nastavili u tom ritmu i u drugom poluvremenu, pa su posle tri minuta igre u drugom poluvremenu stigli do prvog izjednačenja na utakmici, preko Paola Jakočevića (6:6).

Trener domaćih, Uroš Stevanović, veliku šansu dao je mlađim igračima, a oni su je na najbolji način iskoristili i kada se rezultat lomio, postizali izuzetno bitne pogotke. Najpre je Vuk Kojić vratio Radnički u vođstvo (7:6), a u finišu treće deonice Samuil Cvetanov i Lazar Antić odveli su svoj tim na „plus tri“ – 10:7.

Šibenčani se nisu predavali, pa su preko Vrdoljka i Pelicarića ponovo prišli na gol zaostatka (10:9), ali je dva minuta pre kraja Kristian Šulc, koji u poslednje vreme igra sve bolje, praktično prelomio meč (11:9). Dvadeset 26 sekundi pre kraja standardno raspoloženi Roko Pelicarić je smanjio zaostatak Solarisa, ali je to bilo sve, jer je Radnički sačuvao loptu i potrošio preostalo vreme.

Najefikasniji akter susreta bio je upravo Pelicarić, sa pet pogodaka, dok su u Radničkom prednjačili Marko Janković i Lazar Antić sa po dva.

Radnički je zadržao šansu da osvoji šesto mesto, ali će u poslednjem meču u Regionalnoj ligi, u ponedeljak, od 18.45 časova, na svom bazenu morati da savlada ekipu Primorja iz Rijeke.

Radnički – Solaris 11:10 (3:2, 3:3, 4:2, 1:3)

KRAGUJEVAC – Bazen: SPD „Radnički“. Sudije: Milović i Matijević.

RADNIČKI: Virijević, Kojić1, Stanojević, F. Janković 1, Ranđić, Cvetanov Ivanov 1, Adeišvili 1, Dadvani, M. Janković 2, Vićković 1, Šulc 1, Pljevančić 1, Todorovski, Antić 2. Trener: Stevanović.

SOLARIS: M. Šparada, Bralić, Brajković 1, R. Akrap 1, Jakočević 1, Babara, D. Akrap, Pelicarić 5, Vrdoljak 1, Bulat 1, Burburan, T. Šparada, Štrkalj, Desnica. Trener: Seferović.

Novi Beograd 9 : 7 BVK Crvena zvezda
NBG Vukovi 12 : 15 Šabac Eliksir
Partizan 11 : 13 SPD Radnički